Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » El kell mondani? 12/L

El kell mondani? 12/L

Figyelt kérdés
ti elmondtátok anyukátoknak a 2. menstruációtokat?mert nekem megjött és cikinek tartom elmondani.az elsőről már tud. akkor ezt nem muszáj elmondani? mi a teendő? zuhanyozzak le?? köszi a válaszokat.12/L
2012. okt. 22. 13:08
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Nyugodtan elmondhatod anyukádnak, semmi ciki nincs benne. Kérjél anyukádtól betétet, zuhanyozz le és ragazd fel a bugyidra :)
2012. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
betét van a fürdőszobába úgy gondoltam hogy elmegyek zuhanyozni és egy tiszta bugyiba rakok betétet és ezt a bugyit ami rajtam van kidobom mert véres.semmikép sem akarok szólni anyunak annyira ciki lenne főleg hogy apa is itthon van és hallaná
2012. okt. 22. 13:14
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ki lehet azt mosni. Szólj anyukádnak, kezdj el menstruációs naptárt vezetni. Amikor várható a mensi, az azelőtti pár napban elkezdhetsz tisztasági betétet használni, akkor lehet, hogy a bugyid megússza. Az is lehet, hogy évekbe telik, mire beáll a ciklus, de ezekről anyukáddal kéne beszélgetned, nem idegenekkel. Fájdalmaid gondolom nincsenek. Zuhanyzás sose árt, fürdeni ilyenkor tilos, mert fertőzésveszélyes.
2012. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy ciki! Ez a világ legtermészetesebb dolga! Anyukád is menstruál! Ha véletlenül jön rá, akkor nagyon rosszul fog neki esni, hogy nem Te mondtad el. Ne szégyelld, mert semmi rossz nincs benne!!!
2012. okt. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ebben semmi ciki nincs!

A menstruáció egészséges, természetes folyamat, ami a nők életéhez hozzátartozik. Ezentúl a tiédhez is hozzá fog.

Még most új neked és meg kell vele barátkoznod, de biztos vagyok benne, hogy egy idő után már te is nyíltan mersz majd beszélni róla.

Anyukád pedig biztosan sejti, hiszen ha egyszer megjött, akkor ezentúl minden hónapban meg fog. Persze ilyenkor még rendszertelen lehet, de majd idővel be fog állni.

Ha van otthon betét, akkor ahogy mondtad zuhanyozz le, tegyél be egy betétet és néhány óránként ahogy használódik, cseréld!

Megértem, ha nem akarod, hogy apukád hallja. De ha kettesben lesztek valamikor anyuddal, akkor szerintem bátran említsd meg neki! :)

2012. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vészes, ne dobd ki, mosd ki hideg vízzel és szappannal. A meleg víztől benne marad a folt. Szerintem nyugodtan hívd félre anyukádat, mond meg neki, hogy foltos lett. Úgyis észre fogja venni akkor is, ha kidobod. És ne neki kelljen megkérdezni, hogy mi történt. Ez nagyon sokszor elő fog fordulni, beszélj vele négyszemközt. Nyugodtan megmondhatod, hogy apukád előtt nem akarsz róla beszélni. De tudjon róla, legalább azért, hogy ne akkor vegye észre, hogy elfogyott a betét, amikor éppen szüksége lenne rá. :)
2012. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%
Apukád is tudja mi a menstruáció, hiszen ha Anyukád nem menstruálna, akkor Te sem lennél!
2012. okt. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%
Ha az elsőt elmondtad, akkor miért ciki elmondani a másodikat? Anyukád ad pénzt betétre, így tartozol neki azzal, hogy őszinte vagy hozzá!
2012. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
miért lenne tilos fürdeni??!! épp az,hogy jobb is fürdeni akkor,mint zuhanyozni,a jó forró fürdő csökkenti a görcsöket. fertőzésveszély,kitől?? Oo
2012. okt. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
A meleg, nedves környezet majdnem minden létező kórokozó szaporodását elősegíti, amik amúgy mindig mindenhol ott vannak, de valamelyest bír védekezni ellenük a szervezet. Mensi alatti fürdésnél viszont egyenesen a véráramba kerülhetnek ezek. Egyes források szerint a vérzés mennyiségét is növeli a kádfürdő.
2012. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!