Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek terhes, ha a "baleset"...

Lehetek terhes, ha a "baleset" után, bevettem sürgősségi fogamzásgátlót, mégis a normálisnál hamarabb jött meg?

Figyelt kérdés
Szóval a történet: Szex közben baleset (mmint elszakadt az óvszer), de a hímivarsejtek nagyrésze kint maradt, ezek után 15 órára rá, bevettem egy sűrgősségi fogamzásgátlót, majd előírásszerűen a másodikat. Az esethez képest 8 napra, megjött a mensesem. Ha annak lehet nevezni, mert sem idejében, sem tulajdonságaiban (értsd: alhasi fájdalom) nem hasonlított rá. Szóval ez lehet attól, hogy felborította a gyógyszer az egyensúlyt? Fél éve hagytam abba a fogamzásgátlót, és épp kezdett helyreállni a ciklusom. Vagy esetleg lehetne a beágyazódás körüli vérzés? Bár az 12. napra jellemző, ha egyáltalán jellemző. Szóval igazából szerintem nem lehetek terhes, csak jó lenne ha más is így gondolná, akkor nem aggódnék:)
2009. aug. 10. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:

szia!


ha a "baleset" után bevettél sűrgősségi fogamzásgátlót, orvosi receptre remélem ;) , akkor a két tabletta beszedése után volt vérzésed is! ezáltal lelökődött a méhnyálkahártyád, így az esetlegesen megtermékenyített petesejt, ha be is ágyazódott, az rögtön ki is lökődött, tehát a megmaradt terhességnek kicsiny az esélye!


most, hogy mégis vérzel az lehet, kisebb hormonális felborulás egyrészt, másrészt az is lehet, hogy ez lenne a normális menzeszed, de egyértelmű, hogy a vérzés és az érzet kisebb, mivel időközben minden távozott a tabletták bevétele után...


biztosra egy orvosi vizsgálat után mehetsz, de nem gondolnám, hogy várandós lennél


[link]

2009. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem volt a gyógyszer beszedése után vérzés. De ezt a gyógyszer tájékoztatóban is írta, hogy nem lesz (vagy lehet éppenséggel) és elvileg a ciklust sem borítja fel. Bár szerintem azért sikerült. De más panaszom nincs, szóval nem hiszem, hogy gond lenne.


Köszi a választ:)

2009. aug. 10. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor beveszed a második gyógyszert is, akkor onnantól számítva a 8. napon megjön. Nem olyan, mint a normális vérzés. És ezután a nemnormális vérzés után megjön megint akkor, amikor normálisan is megkéne. Ez még nem a hormonális felborulás jele. De ezután a következő menzeszednél lehet probléma. Például hogy késik vagy ilyesmi.
2009. aug. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is normális a vérzés. Nem a mensesed jött meg hamarabb, hanem a tablettától vérzel (amiben jó nagy adag hormon van). Most lökődött le a nyálkahártyád. Ne aggódj.
2009. aug. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lehetsz terhes. Olyan nagy dózisu hormont tartalmaz az esemény utáni bogyó, hogy megzavarhatja a ciklusodat.
2009. aug. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meg a megnyugtatást:)
2009. aug. 14. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!