Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha elmegyek laborba egy sima...

Ha elmegyek laborba egy sima vérvizsgálatra, ott ki tudják mutatni, ha endomteriózis vagy PCO betegségem van? Vagy ezt csak nőgyógyász tudja kideríteni?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan tüneteim vannak,amik valamilyen betegség gyanújára adnak okot: fokozott szőrösödés,fájdalmas,késett menstruáció(36 napos ciklus) zsíros haj,pattanások :( Viszont nem vagyok kövér(152 cm és 42 kg) azt olvastam a PCo elhízással jár.A TSH szintet kérni fogom,hogy nézzék meg,nincs-e pajzsmirigy bajom.De a többi (PCO,endometriózis)csak nőgyógyász tudja elvégezni?
2012. nov. 4. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sima rutin laborból semmi nem derül ki. Ott májfunkciót, vesefunkciót néznek, nem hormonokat.

PCOS diagnózisához hormonsor kell, emellett hüvelyi UH + IR vizsgálat. Nem minden PCOS-es kövér, sőt...

TSH-t sem néznek sima rutin laboron, csak ha az orvos kéri.

Talán az az egyetlen hormonvizsgálat, amit a házidoki is tud kérni, a többihez nőgyógyász vagy endokrinológus kell.

Az endometriózis diagnózisához meg hüvelyi vizsgálat, UH, esetleg CA-125 mérés, de ezekből is max. sejteni lehet. Tutira csak laparoszkópiával lehet megmondani.

2012. nov. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Egyébként ha megoldást is akarsz a problémádra, nem csak a szőnyeg alá söpörni a dolgot, akkor ne nőgyógyászhoz, hanem endokrinológushoz menj.

A nődokik 90%-a képtelen ezeket a problémákat normálisan kezelni. Adnak egy fogamzásgátlót, hogy örüljél, mert attól normálisan jön meg, plusz a szőrösödésen is segít, az meg, hogy később, ha abbahagyod visszajön a probléma nem érdekli...

2012. nov. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen,voltam nőgyógyásznál és írt is ki fogamzásgátlót.5 évig szedtem,semmi bajom nem volt.Most,hogy abbahagytam,minden újra előjött :(
2012. nov. 4. 13:57
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát mert a fogamzásgátló nem az okot kezeli, hanem a tünetet.

Kikapcsolja a szarul működő hormonrendszered, és felülírja.

Keress endokrinológust.

2012. nov. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

PCOS-t csak terheléses inzulin vizsgálattal lehet kimutatni meg UH-gal. Az endot pedig csak mütéti úton hogy vesznek szövetmintát.

A tüneteid inkább PCOS-ra utalhatnak, de lehet más is. Én PCOS vagyok és 52 kg, sosem voltam több 58-nál.

A fogamzásgátló pedig tényéleg csak elfedi a tüneteket nem kezeli. endokrinológust keress a hormin vizsgálatokhoz. Ez az ö szakterületük nem a nőgyógyászé.

2012. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A terheléses cukor és inzulinvizsgálat csak kiegészítés. Lehet úgy is PCOS-e, hogy nincs IR-ja.

A diagnózishoz (mint már írtam) hormonsor és UH kell.

2012. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha valakinek PCO-ja van, akkor hogy néznek ki a laboreredmények? (nemrég voltam vérvételen;ugyanaz a problémám, mint a kérdezőnek). Nekem a hormonjaimat is megnézték.
2012. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A ciklus 3. napján az LH/FSH arány magas (nagyobb, mint 2)
2012. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Plusz általában magas a tesztoszteron.
2012. nov. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ!

Sajnos ezen a papíron latin kifejezések vannak a ciklussal kapcsolatosan, de ha jól nézem az LH az 1,7 , az FSH pedig 9,5. A tesztoszteron rendben van viszont.

2012. nov. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!