Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha elmegyek laborba egy sima...

Ha elmegyek laborba egy sima vérvizsgálatra, ott ki tudják mutatni, ha endomteriózis vagy PCO betegségem van? Vagy ezt csak nőgyógyász tudja kideríteni?

Figyelt kérdés
Sajnos olyan tüneteim vannak,amik valamilyen betegség gyanújára adnak okot: fokozott szőrösödés,fájdalmas,késett menstruáció(36 napos ciklus) zsíros haj,pattanások :( Viszont nem vagyok kövér(152 cm és 42 kg) azt olvastam a PCo elhízással jár.A TSH szintet kérni fogom,hogy nézzék meg,nincs-e pajzsmirigy bajom.De a többi (PCO,endometriózis)csak nőgyógyász tudja elvégezni?
2012. nov. 4. 13:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Általában 3 eredményből mondják ki a PCOS-t. UH, Hormonok és IR. Amíg csak 1 vagy 2 mutat pozitív eredményt, addig PCO gyanús vagy, ha mind a három eredmény poz., akkor van PCOS. Legalábbis, ahol én voltam, ott kellett mind3 eredmény.
2012. nov. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

mondom, hogy az IR nem kritériuma a PCOS-nek!!!

3 dologból 2-nek kell meglennie:

- oligo- vagy anovuláció

- a magas androgénszint klinikai vagy laborjelei

- policisztás petefészek

2012. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Nekem endometriózisom van,mivel nem estem teherbe,ezért javasolta a doki a műtétet és itt derült ki,elég sokat leszedtek belőle a közel 3 órásra nyúlt műtét alatt,majd fél évig olyan injekciót kaptam,amivel leállították a női hormonok termelődését,tulajdonképpen mesterséges klímaxnak nevezte a doki.Ezt követően fél év múlva teherbe estem,két éves a gyerekem.Amúgy Én is 48-55kg. közt mozgok(170cm.-hez),kezelés előtt 40-50-60 napos ciklusok(szülés óta 30),a hormonok normálisak voltak,kicsit szőrösebb vagyok Én is.A pco-t ultrahanggal tudják megállapítani(ezt nálam mindjárt ki is zárták).
2012. nov. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!