Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Újra és újra visszatérő...

Újra és újra visszatérő hólyaghurut, már teljesen ki vagyok készülve tőle, semmi sem segít hosszútávon, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már kb. 5 éve kínoz az újra és újra kiújuló hólyaghurutom. A legbosszantóbb az egészben, hogy volt már ezer vizelettenyésztésem és semmit sem találtak benne, pedig volt, hogy véreset pisiltem és annyit tudtak tenni, hogy antibiotikumot kaptam...De amennyit felírtak már nekem, volt, hogy már rendesen nem is volt idegzetem szedni, teljesen elkeseredtem mert negyedévente mindig újra kezdődik minden... Nem hordok már tangát sem, azt mondják az sok baci terjedéséért felelős, mindig ügyelek rá, hogy a derekam se legyen kint, nem ülök le hidegre és mégis ez van. Arra gondoltam, hogy mivel gyakran van hüvelygombám is, hogy a kettőnek köze lehet egymáshoz. Most jelenleg szoptatok, nem szedhetek erős gyógyszert, tőzegáfonya kapszulát kezdtem megint szedni, amit a Rossmann-ban is lehet kapni. Segítsetek mit tegyek, hogy jobb legyen végre? Homeopátiás bogyókkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata esetleg?
2012. nov. 9. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Használsz tampont?
2012. nov. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, életemben talán 2 alkalommal használtam, betétet használok.
2012. nov. 9. 10:29
 3/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ez egy ördögi kör. A gombás fertőzésekre kapott antibiotikumok a baktériumok terjedését segíti elő azzal, hogy kiirtják a hasznos gombákat is a szervezetedből.

A hólyaghurut pedig bakteriális fertőzés.


Mivel gondolom volt már párszor gomás fertőzésed is, ismered az érzést. Amit tudsz csinálni ilyenkor, hogy belsőleg ha lehet ne szedj be semmilyen gyógyszert, inkább kívül kend magad, használj hüvelytablettát, ahogy elkezded érezni, hogy valami nem jó. A gyógyszerszedés most hogy szoptatsz, amúgy sem ajánlott.


Ezzel segíted a természetes védekezőrendszeredet visszaállítani.

Igyál ilyenkor kamillateát, nagyon jó gyulladáscsökkentő.

Ezen kívül ami még ajánlott, az a pamut alsónemű, külön törölköző alulra, tampon használatát kerüld, gyakran cseréld a betétet, fürdéshez használj intim mosakodó habot (vagy folyadékot higítva), belül ha lehet ne öblítsd magad, idegen helyen ne ülj sehol le a wc-re, derekad meg legyen betakarva.


Én évekig küzdöttem mindenféle fertőzésekkel, volt hólyaghurotom is, most már jól vagyok. Kitartás!

2012. nov. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Néhány dologgal az antibiotikummal szemben az utóbbi hónapokban tisztába lettem. Bakteriális fertőzésre szokták adni. Aztán, hatással van a gyomorra. Kiírtja nem csak a fertőzést okozó baktériumokat, hanem a jótékony bélflórát is, ezért ajánlatos mellé probiotikumot szedni, mert az helyreállítja.

Aztán, az antibiotikum hatással van a hüvelyflórára is, ugyanis ott is irtást végez. És ha az nincs kezelve, akkor felborul a hüvely természetes flórája és jön a hüvelygomba. Erre vannak nagyon jó hüvelyflóra helyreállító kapszulák, tabletták, ami antibiotikumos kezelés alatt alkalmazva megelőzi a hüvelygombát.

Nekem idén vagy 5 alkalommal volt hüvelygombám, mind az 5 az antibiotikumos kezelések után jött elő. És amióta helyreállítódott a hüvelylóra és nem volt mi felborítsa, azóta hüvelygombám sem volt.

De azt én sem értem, ha hurutod volt, akkor hogyhogy tiszta volt a vizeleted. Mármint hogy nem találtak benne semmit.

2012. nov. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Aha!

Azt hittem, attól van, mert nekem attól volt.

A nőgyógyász NŐ mondta, hogy hagyjam abba a tampont, mert megtelepszenek benne a baktériumok, és mivel közel van a húgycső, ott is fertőzést okoznak.

Azért hangsúlyozom, hogy nő, mert sok férfi nőgyógyász hülyeségnek tartja a tampon veszélyeit, azt mondják, mindenki bírja, de nem.


Én is úgy voltam, mint te, sírtam pisilés közben, annyira fájt, és mikor tenyésztésre vittem a vizeletet, szó szerint úszott benne a genny.

Állatira tud fájni, tudom!


Szerintem a visszatérő hüvelyi fertőzés fertőzheti a húgyutakat nálad, azt kellene kikezelni, és az okát felderíteni.


A természetes kapszulák, sok ivás, stb...ilyenkor már semmit nem ér, kicsit javít, de a hólyaghurut megmarad, ami pedig nagyon FÁJ!!!


Ezt a hüvelygomba dolgot próbáld kikezeltetni, gomba, vagy baktérium fertőzés, ezt a nőgyógyász tudja majd.


Ha ez megoldódik, szerintem megoldódik a hólyaghurut is.

2012. nov. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A tampon azért lehet felelős a hüvelygomba kialakulásáért, mert a gyakori tamponhasználat szintén felboríthatja a hüvelyflóra egyensúlyát és ennek következtében alakulhat ki a hüvelygomba.

Viszont ma már vannak olyan modern tamponok, amik alapból tartalmaznak olyan anyagot, ami segít fenntartani a hüvelyflóra egyensúlyát. Így nem borul a hüvelyflóra egyensúlya és nem lesz ettől gomba.

Én évek óta használok tampont, de hüvelygombám még csak akkor volt, amikor antibiotikumos kezelést kaptam. Egyébként nem. De akár lehetett volna, de a kérdező írja, hogy nem használ, tehát nála az kizáró ok.

2012. nov. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én azért gondoltam rögtön a tamponra, mert nekem ez okozott bajt.

Persze más oka is lehet a hüvelyi fertőzésnek.

Akár antibiotikum is.

Az a lényeg, hogy ott van a baj.

Ezt kell kezelni, és akkor javul a hólyaghurut is.


Aki meg hajlamos erre a fertőzésre, annak nagyon kell vigyázni, és kitapasztalni, hogy mi okozza.

Antibiotikum, műszálas bugyi, tampon, illatosított szappan, uszoda, bármi...


Ez egyéni dolog.

2012. nov. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az sem biztos, ha a hüvelygomba el van tüntetve, akkor minden rendbe jön.

Ugyanis ha valaki gombaölő szert alkalmaz, mondjuk hüvelygombánál, az is visz mindent, tehát a jótékony hüvelyflórát is és ha az nincs helyreállítva, a kezelés után, akkor újra előjön.

Én 2 dologra gondolok, ha a kérdező esetében előbb volt a húgyhólyaghurut, amire kapott egy csomószor antibiotikumot, akkor az kikészítette a hüvelyflórát és azért lett hüvelygombája. És mivel nem volt rendesen kikezelve vagy igen, de nem lett helyreállítva a hüvelyflóra, ezért folyton visszajön neki.

A másik, amire gondolni tudok, hogy ha előbb volt gombás fertőzése, ami nem lett kikezelve vagy nem rendesen, akkor az elkezdett felfelé terjedni és gyulladást okozott. Viszont arra meg felesleges volt az antibiotikum. Mert nem bakteriális fertőzésről volt szó. Ott ki kellett volna kezelni hüvelytéren és gyulladáscsökkentőt kellett volna kapjon. Bár nem vagyok orvos. Csak találgatok.

2012. nov. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Van egy kis hőemelkedésem de nem vészes, 37,2 ... De kegyetlenül rosszul vagyok Tőle, fáj, plusz 10 percenként pisi, hidegrázás ... :(( És mindez már 5 éve tart. Évente 3x ülök az urológián...plusz a nőgyógyászaton is. Én azt mondom nem foglalkoznak sehol rendesen az emberrel, csak ahol fizetnek az orvosoknak!! De sajnos nekem nincs annyi pénzem most h magánban visszamenjek az orvosomhoz plusz felkeressek egy jó urológus szakembert szintén magánban...
2012. nov. 9. 11:29
 10/12 anonim válasza:
Nem tudom mennyire aktuális még a kérdés, de én is hasonló problémával küzdöttem nagyon sokáig, mire kiderült, hogy candidám van. Nem tudom, nálad végeztek-e ilyen vizsgálatot, általában biocentrumokban tudják megnézni. Azóta túl vagyok egy 3 hónapos candida diétán, és már egy fél éve egyáltalán nem jött elő a hólyaghurutom :) Ami azért is nagy eredmény, mert a diéta előtt már körülbelül 1-2 hetente szenvedtem tőle. A candidát egyébként a túlzott antibiotikum fogyasztás is előidézheti, szóval lehetséges, hogy nálad is ez a probléma.
2013. ápr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!