Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Újra és újra visszatérő...

Újra és újra visszatérő hólyaghurut, már teljesen ki vagyok készülve tőle, semmi sem segít hosszútávon, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már kb. 5 éve kínoz az újra és újra kiújuló hólyaghurutom. A legbosszantóbb az egészben, hogy volt már ezer vizelettenyésztésem és semmit sem találtak benne, pedig volt, hogy véreset pisiltem és annyit tudtak tenni, hogy antibiotikumot kaptam...De amennyit felírtak már nekem, volt, hogy már rendesen nem is volt idegzetem szedni, teljesen elkeseredtem mert negyedévente mindig újra kezdődik minden... Nem hordok már tangát sem, azt mondják az sok baci terjedéséért felelős, mindig ügyelek rá, hogy a derekam se legyen kint, nem ülök le hidegre és mégis ez van. Arra gondoltam, hogy mivel gyakran van hüvelygombám is, hogy a kettőnek köze lehet egymáshoz. Most jelenleg szoptatok, nem szedhetek erős gyógyszert, tőzegáfonya kapszulát kezdtem megint szedni, amit a Rossmann-ban is lehet kapni. Segítsetek mit tegyek, hogy jobb legyen végre? Homeopátiás bogyókkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata esetleg?
2012. nov. 9. 10:23
1 2
 11/12 anonim válasza:

Ördögi kör: az antibiotikum kiirtja a jó hüvelyflórát, a gombák pedig megtelepednek, elszaporodnak és panaszt okoznak, tehát azt is kezelni kell. Ekkor jól jön egy szénhidrát diéta.

Ha nem találnak semmit a vizeletben, akkor vizelet "leoltást" kell kérni az urulógián, amiben vszínűleg lesz vmilyen baktérium, de sajnos nem visz közelebb a megoldáshoz.

Nitrofurantoint írnak fel annak, akinek visszatérő problémája van, ezt "gyengített" antibiotikumként emlegetik, és napi többször kell beszedni. Hátránya, hogy esetenként hányingert okoz. Nem tartják "modern" gyógyszernek.

Ha szex után jön elő, a partnert is szokták kezelni, neki is felírják az antibiotikumot.

A fenti "tudásom" ellenére én is évek óta küzdök vele, sok előrelépés nincs. A pszichológus tanított hipnózisban egy módszert, amely enyhíti a tüneteket, az nagyon jól jött. Lehet, hogy a baktériumok már rezisztensek az antibiotikumra.

Még azt olvastam, hogy immunrendszeri vizsgálat is indokolt lehet sok ismétlődés után, de azt még nem derítettem fel, hogy mit is takar. Akinek van megoldása, tegye közzé!

2013. jún. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Azóta hogy vagy?
2022. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!