Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Cypromix mellékhatása lehet a...

Cypromix mellékhatása lehet a szőrösödés? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

PCO-t állapítottak meg nálam, mivel szőrösödtem, a cukrom sem volt teljesen rendben és a menzim is rendszertelen volt.


Azt vettem észre, mióta szedem a gyógyszert, mintha felgyorsult volna a szőrösödésem... A hasamon újabb fekete szőrszálak jelentek meg, a kézfejemen is már kezdenek hosszabb, sötétebb szőrszálak lenni. Annyira el vagyok keseredve, azt hittem, a fog.gátló majd segít. :(

Endokrinológushoz is megyek majd, de csak hónapok múlva lesz időpontom nála.


2012. nov. 21. 18:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nem szokott, mivel pont hogy antiandrogén hatású.


De amúgy a PCOS-t nem fogja megoldani ez a gyógyszer. Max a tüneteket enyhíteni (de a kérdésből ítélve nálad még azt se...), az alap problémát nem oldja meg.


Szerintem ha nem gyerekvállalás előtt akarsz majd orvoshoz menni azért, hogy legyen peteérésed, akkor inkább még most oldd meg a problémát, és ne fogamzásgátlóval "kezeld".

2012. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Rajta vagyok az ügyön, de sajnos nem megy gyorsan az intézkedés.

Endokrinológusok terén nem vagyok a legismertebb, egyet ajánlottak nekem, hogy jó szakember. Őhozzá fogok menni, csak sajnos mire időpontot kapok...


Azt gondoltam, a cypromixszel az endokrinológusig 'kihúzom', de ha a szedésével csak jobban szőrösödöm, akkor nem tudom, mi lenne a jó megoldás... :(

2012. nov. 21. 19:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak az a baj, hogy az endokrinolgóus hormonvizsgálattal fog kezdeni.

És ha szeded a tabit, akkor nem lehet hormont nézni, mert nem lehet értékelni!

Szóval azzal, hogy szeded, pont hogy elnyújtod a problémát.

X hónap után odakerülsz az orvoshoz, majd közli, hogy hagyd abba a tablettát és menj vissza x idő múlva...

2012. nov. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.

Voltam már amúgy vérvételen, meg hormonvizsgálaton,de az gondolom elavult lesz fél év múlva...

Mindenesetre a helyzet nem hogy jobb lenne, rosszabbodik...

2012. nov. 21. 20:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Csakhogy a Cypromix pont nem kimondottan fogamzásgátló,hanem egy erős hormongyógyszer fogamzásgátló mellékhatással. És szerintem nem a semmiért pont ezt írták fel neked.Ez csak fél évig szedhető elvileg kúra szerűen!
2012. nov. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem kimondottan fog.gátló. A szőrösödésemre és a ciklusomra írta fel a doki. Csak hogy mióta szedem, rosszabbodott a helyzet a jó ég tudja miért...
2012. nov. 22. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!