Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Symicia fogamzásgátlót szedek...

Symicia fogamzásgátlót szedek elsőnek 5 napja, és lefeküdtem egy sráccal, aki sajnos nem szólt és belémélvezett. Most akkor terhes lehetek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 25. 07:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mikor kezdted el a fogamzasgatlot, a menstruaciod elso napján? Akkor védett vagy. De ha később kezdted, vagy nagyon aggodsz, akkor nőgyógyászat, sürgősségi fogamzasgatlas
2012. nov. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

hát 5 nap még nem nyujthat nagy védettséget az tuti.

Nem csak a terhesség lehet a következmény. Mivel csak úgy egy sráccal feküdtél le nem ártana óvszerrel is védekezned. Rengeteg féle komolyabb és kevésbé komolyabb betegséget is össze szedhetsz ami gondolom nem hinányzik. Nagyon felelőtlen vagy, mindkét szempontból.

2012. nov. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb fogamzásgátló teljes védelmet csak a második levél megkezdésétől nyújt.
2012. nov. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Eléggé le vannak maradva azok, akik azt hiszik, hogy a második levélből véd a fogamzásgátló. Ha a menstruacio elso napján kezdi szedni a tablettát, attól a naptól mar védve van. A fogamzásgátló ugyanis a peteerest gátolja. A menstruacio alatt nincs peteeres, igy ha az elso nap kezdi el szedni valaki, esélytelen, hogy terhes legyen.
2012. nov. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk. Abetegtajekoztatot se viccből teszik a dobozba.... - Ha nem használt hormontartalmú fogamzásgátlót az előző hónapban

A Symicia szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Symicia szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia.

2012. nov. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A tabletta védett, ha első nap kezdted el.

De csak úgy "egy sráccal" koton nélkül...sok eszed van.

Vannak ám a gyereknél nagyobb gondok is.

2012. nov. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Betegtájékoztatót nem árt elolvasni:

[link]


A rád vonatkozó rész:

"Ha a Symicia szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia."

2012. nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
előzőleg novynettet szedtem, ami nem volt jó. azt a menstruáció első napján kezdtem, ezt akkor mikor elmult. nos? :S betegtájékoztatót olvastam deigy nemtudom
2012. nov. 25. 11:05
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor lehetsz terhes.
2012. nov. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
vagyis a mensim utolsó napján kezdtem el szedni. basszus komolyan? :O mennyi az esély rá ? :O
2012. nov. 25. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!