Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem dönthetek a saját...

Miért nem dönthetek a saját testem fölött? Mért nem köttethetem el magam, ha nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok és nem tervezek gyereket. Tudom,most ezzel sokaknál kivágom a biztosítékot,de ez a nézetem nem fog már változni,mert nem szeretem a kicsiket és sosem lennék jó anya. De úgy tudom,csak 35 év felett és 3 gyerek után kötik el az embert,ha kéri. Igaz ez,vagy rosszak az infóim? Mért nem én dönthetem el,hogy mit szeretnék a testemmel,ha más átoperáltathatja magát ellenkező neműnek akkor ez mért olyan egetrengető dolog?

A kioktatók és az erkölcs-csőszök kíméljenek meg!


2012. dec. 14. 18:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
45%

Mert a tapasztalat azt mutatja, hogy a nők véleménye megváltozhat! Hiába gondolod most, hogy nem akarsz gyereket, mégis előfordulhat, hogy később szeretnél. Akkor már nem lehet visszafordítani a dolgot.

Addig pedig védekezz, és nem leszel terhes.

2012. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
72%

Soha ne tegyél olyan döntés alapján , ami visszafordíthatatlan, mert akármennyire is hiszed, hogy nem változol az sose lesz igaz.

Ha nem akarsz tegyél ellene, gondolom azért a fogamzáshoz való élvezetet megtartanád...hagyd el azt is aztán nincs probléma.

2012. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

Hát ha hiszitek ha nem,nekem a szex sem a legfontosabb dolog a világon.De hogy gyereket nem akarok az 1000%! Sosem vágytam rá,kirázott a hideg mindig még a gondolattól is. Nem tudnék ilyen felelősséggel megbírkózni és azt gondolom,én olyan ember vagyok,aki jobb is ha nem szül.Szüljek gyereket és legyen sz.r élete mert ilyen az anyja? Nem jobb akkor ha én nem "szaporodok"? Dehogynem.

Külföldön amúgy valahol nem végeznek ilyen műtétet enyi idős nőkön?

2012. dec. 14. 18:37
 4/31 anonim ***** válasza:
42%
Nem tudok róla, de még ha 1000%-ig is biztos lennék valamiben tudom, hogy az élet kiszámíthatatlan ahogy az emberi természet is ezért soha nem tennék ilyen végleges dolgokat. Ha 28 évig sikerült akkor tovább is fog.
2012. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Ha terhes lennék valami csoda fojtán akkor elvetetném.Az jobb? Szerintem nem.
2012. dec. 14. 18:45
 6/31 anonim ***** válasza:
42%
Ez a te életed, a te döntésed. És abban igazad van, hogy ha úgyis elvetetnéd, meg rossz anya lennél, akkor ne is akarj gyereket. De tényleg változhat a véleményed erről, még ha nem is a közeljövőben. Én azért nem mennék bele ilyenbe, hanem megfelelően védekeznék.
2012. dec. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

[link]


Habár ez a cikk is több mint 3 éves, itt azt írják, hogy lehet 2006 óta, a szabályok amiket említesz 2006 előttiek; bár a legbiztosabb lenne hozzáértőt, mondjuk a nőgyógyászodat megkérdezni - bár az én véleményemet sem akarnád hallani, mert én is azt tanácsolnám hogy biztos-ami-biztos alapon várd meg a 35-öt.

2012. dec. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Bár én nem szeretnék ilyen műtétet, de megértelek kedves kérdező. Ha később mégis megbánnád az megint csak a Te bajod lenne úgyhogy nem tudom miért nem dönthetsz erről Te.
2012. dec. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

"De úgy tudom,csak 35 év felett és 3 gyerek után kötik el az embert,ha kéri."


Talán ha háborgás helyett utánanéznél a törvényi szabályzásnak...



Képzeld el, megcsináltathatod.


Az egészségügyről szóló 1997. évi CLIV. törvény (a továbbiakban: Eütv.) 247. §-a (2) bekezdésének f) és p) pontjaiban kapott felhatalmazás alapján a következőket rendelem el:


1. § (1) A nemző-, illetőleg fogamzásképességet megakadályozó művi meddővétételre irányuló műtét (a továbbiakban: művi meddővététel) során a legkisebb mértékű beavatkozással járó, de az adott esetben a terhesség meggátolására leginkább alkalmas műtéti megoldás alkalmazható.


(2) A művi meddővététel során az ivarmirigyeket eltávolítani vagy károsítani, továbbá a nemző-, illetve fogamzóképesség végleges elvesztését eredményező egyéb műtéti beavatkozást elvégezni csak indokolt esetben


a) a beteg egészségének megőrzése, lehetséges mértékű helyreállítása, ha ez nem lehetséges,


b) az egészségromlás mérséklése


érdekében lehet.


2. § (1) A művi meddővététel iránti kérelmet a beavatkozás elvégzésére jogosult intézménynél kell benyújtani. Egészségügyi indok esetén a kérelemhez csatolni kell a művi meddővétételt indokoló betegséget kezelő intézménynek a 4. § (1) bekezdés szerinti szakvéleményét is.


(2) A kérelem a műtét elvégzése előtt - szóban is - visszavonható, a visszavonás tényét az egészségügyi dokumentációban rögzíteni kell.


3. § (1) A családtervezési célból végzendő művi meddővétételnek az Eütv. 187. § (2) bekezdésében meghatározott feltételét a kérelmező személyazonosításra szolgáló igazolványának adataiból, továbbá vér szerinti gyermekeinek születési anyakönyvi kivonataiból kell megállapítani.


(2) A műtét bármely egészségügyi szolgáltatónál elvégezhető, amely a szülészeti-nőgyógyászati, illetve urológiai ellátás nyújtására jogosult.


4. § (1) A művi meddővététel egészségügyi indokból - a (2) bekezdésben foglaltakra figyelemmel - a beteget egyébként ellátó bármely fekvőbeteg-szakellátást nyújtó egészségügyi szolgáltató szülészeti-nőgyógyászati, illetőleg urológiai osztályán elvégezhető, a betegség szerint szakmailag illetékes fekvőbeteg-gyógyintézeti, klinikai osztály javaslata alapján.


(2) A művi meddővététel genetikai indokból csak a - melléklet szerinti - Regionális Genetikai Központ szakmai véleménye alapján, az (1) bekezdés szerinti egészségügyi intézményekben végezhető el.


5. § A művi meddővététel iránti kérelem benyújtása és a műtét elvégzése között legalább 3 hónapnak kell eltelnie, kivéve, ha a műtét rövidebb időn belüli elvégzését,


a) szülészeti esemény vagy más műtéti esemény lehetővé teszi, illetőleg


b) az időközben bekövetkező terhesség a nő életét, testi épségét, egészségét közvetlenül veszélyeztetné, vagy ebből a terhességből nagy valószínűséggel egészséges gyermek nem születne.


6. § (1) A beavatkozás megkezdését megelőzően a beavatkozást végző egészségügyi szolgáltató kijelölt orvosa a kérelmezőt - házasságban, illetve élettársi kapcsolatban élő kérelmező esetén egyidejűleg a házastársat (élettársat) is - az Eütv. 13. §-ában meghatározottakon kívül tájékoztatja


a) a fogamzásgátlás egyéb lehetőségeiről, valamint


b) a beavatkozás jellegéről, lehetséges kockázatairól és következményeiről, illetve


c) a beavatkozás elvégzése esetén egy későbbi gyermekvállalás lehetőségeiről.


(2) Egészségügyi indokra tekintettel elvégezni kívánt művi meddővététel esetében a tájékoztatásnak az (1) bekezdésben foglaltakon túl ki kell terjednie a művi meddővététel hiányában vagy az 5. § szerinti várakozási idő alatt bekövetkező terhesség várható következményeire.


7. § Ez a rendelet 1998. július 1-jén lép hatályba. E rendelet hatálybalépésével egyidejűleg a művi meddővétételről szóló 12/1987. (VIII. 19.) EüM rendelet hatályát veszti.

2012. dec. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Konzultálni fogok az orvosommal és ha ez megoldható akkor megcsináltatom a műtétet. És igazad van abban,hogyha valami oknál fogva meggondolnám magam,akkor az már az én bajom.

Én tényleg nem bírnék egy gyereket felnevelni.És azt gondolom,ez még mindig korrektebb megoldás,mint amit azok a nők csinálnak,akik felelőtlenül szülnek,majd eldobják a gyereküket.

2012. dec. 14. 18:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!