Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az mindegy h mikor veszem be...

Az mindegy h mikor veszem be a fogamzásgátlót? Tehát h ugye nem baj az h egyik nap délután, másnap reggel veszem be?

Figyelt kérdés
2012. dec. 16. 02:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki a nőgyógyászod de el kéne venni tőle a diplomáját
2012. dec. 16. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ha reggel veszed be, mindig reggel kell, azonos időben. ha este, akkor mindig este... de ennek rajta kell lennie a papírján is, olvasd el!
2012. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
akkor nemért semmit az az első dobozzal amivel beszedtem?az utasítás nincs magyarul és mas nyelven nem értem...
2012. dec. 16. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet így szedni. Ha volt olyan , hogy egyik nap délelőtt vagy reggel vetted be, másnap meg délután, tehát 24 óra eltelt a kettő között akkor nem biztos a védelem, tehát hiába szeded a fogamzásgátlót, terhes lehetsz. Este ajánlott bevenni. Azért ez az ajánlott, mert lefekvés után sokkal ritkábban hány az ember, mint napközben. Ez csak az egyik oka, hogy miért így ajánlott.Döntsd el, hogy szeded vagy nem , ha igen akkor rendszeresen. Egyébként tökmindegy milyen tablettát szedsz/ pl:vérnyomáscsökkentő,pajzsmirigyhormon tabletta stb/, ha naponta egyszer kell bevenni, azt is mindig ugyanabban az időben kell szedni.24 órán át megfelelő ilyenkor a gyógyszer szint a vérben, utána pedig leesik és nem tudja a hatását kifejteni.
2012. dec. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Balázsné Beáta válasza:
Mindig azonos időben kell szedni.
2012. dec. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
másfél dobozal úgy szedtem.de már kb 1dobozt rendszeresen szedem.mikor lesz teljes a védelem?
2013. jan. 8. 10:26
 7/7 anonim válasza:

Elég szomorú hogy a nőgyogyid nem tájékoztatott erről.

1. a dokinak elkellet volna mondani mit szedsz és hogyan.

2.tőrvény írja elő hogy hazánkban forgalmazott termékeknek rendelkeznie kel magyar hasz utasitásal és felkel rajta tüntetni mitt tartalmaz mert ugye vannak gyogyszer érzékenyek és nekik nem mindegy mit szednek mer csunya következményei lehetnek.

3.ahoz hogy a teljes védelem ki alakuljon szedd rendszeresen azonos időpontokba minden nap és kb 1 1.5 honap alat alakul ki a teljes védelem mer idő kel a szervezetnek mig hozá áll.

4.ne szegy ojan bogyot amiről nem tudsz semien infot.

2013. febr. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!