Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Melldaganat, hogy működik a...

Melldaganat, hogy működik a vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 21 éves lány vagyok, kb. másfél hónappal ezelőtt találtam a bal mellemben egy kisebb fajta csomót, először azt hittem, hogy csak mentsruáció miatt van, de nem. Félek, hogy valószínűleg daganat lesz, mivel a nagymamám ebben halt meg és keresztanyámat is ezzel kezelték pár évvel ezelőtt, így a hajlam meg van rá. Eddig nem mertem elmenni orvoshoz(tudom, hogy minél előbb kellene, de nagyon félek tőle),de most úgy htároztam, hogy az ünnepek után elmegyek és addig szeretném magam felkészíteni rá. Kérdésem az lenne, hogy hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat? Mármint gondolom először háziorvoshoz kell menni, aztán elküld mammográfia vizsgálatra( egyik kérdésem, hogy itt mi történik? és mennyire fog fáj?), mammográfia után hova küldenek? hogyan fog zajlani az egész dolog?

Légyszíves értelmes válaszokat!

Előre is köszönöm!



2012. dec. 19. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi rá az esély 21 évesen, de persze kizárni 100%-ban nem elhet. Jó ha tudod hogy minden nő mellében vannak ciszták amik jönnek mennek, ezek teljesen normálisak. nem kell velük semmit csinálni. van akinek több van van akinek kevesebb. Ezt Uh-gal meg tudják állapítani. Na meg gyakori a tejcsatorna vagy mirigyállomány gyulladás. Valószinűleg neked is csak ilyen problémád van, de mindenkép nézesd meg az a biztos Remélem kicsit megnyugtattalak, mivel tényleg kicsi az esély rá hogy daganat legyen. Viszont késöbb tényleg figyelned kell rá igy hogy előfrodult már a családban.
2012. dec. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne izgulj rendkívűl kicsi az esélye ilyen korban a ráknak!

Először nőgyógyász, alapos tapogatás, utána UH, mert ilyen korban még nemigen szoktak mammográfiát végezni.

2012. dec. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az UH hogy zajlik? Illetve, ha mégis mammográfiára küldenének, akkor az hogy zajlik?

Előre is köszönöm a segítséget és kellemes ünnepeket kívánok!

2012. dec. 22. 11:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Szoktak mammográfiát ha tényleg indokolt. Ha a uh-on azt látják hogy van valami és nem ciszta. Az uh ugy zajlik mint bármylik másik uh. csak a melledet fogják nézni. A mammográfia azt mondják kellemetlenebb de az sem fájdalmas, csak kellemetlen. Valószínüleg neked nem is lesz. Az uh természetesen fájdalom menetes.
2012. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ja és neked is kellemes ünnepeket:) Ne aggódj 99%hogy ártalmatlan cisztáról van szó.
2012. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!