Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elviselhetetlen menstruációs...

Elviselhetetlen menstruációs fájdalom - mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig nagyon megviselt a havi betegség, 20 évesen már eljutottam arra a szintre, hogy kénytelen vagyok cataflam+kefalfin kombót bevenni, különben sírva fetrengek összegörnyedve, akkora görcseim vannak (néha már az egy adag sem elég). De nem akarom minden hónapban begyógyszerezni magam, a nap végére szinte semmi élet nincs bennem a sok gyógyszer miatt, ezért kérnék tippeket, tanácsokat, hogy mit tegyek, hogy elkerüljem a sok orvosságot?
2012. dec. 21. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

voltál nőgyógyásznál, ő mit mondott?


egyáltalán nem biztos, hogy a havi betegség miatt görcsölsz ennyire. egyik barátnőm is így volt, neki kiderült, hogy van valami gubac és meg kellett műteni. Azóta jól van.


egyébként pedig ha már tanács...ha fél literes pet palackot meleg vízzel megtöltesz és a hasadra teszed, az használ, én is ezt csinálom.

2012. dec. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Vizsgáltasd ki magad a nögyógyászaton, mert ennek a legtöbbször valami oka van, amit ki lehet és kell kezeltetni.
2012. dec. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

1. Nőgyógyász.

2. Negatív lelet után pszichiéter vagy pszichológus (nehezen fogadod el a női szerepet, a női létet, és/vagy anyád nagyon erősen rádtelepszik lelkileg, ill. lehet traumatizáltság is a háttérben).

3. Melegvizes palack vagy plüssmackó a hasadra és elterelni a figyelemet a fájdalomról (értsd: nem belehergelni magad tovább abba, hogy fáj).

4. Fokozatosan csökkentsd a fájdalomcsillapító-adagot.


Jobbulást kíván egy sorstárs.

2012. dec. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Biztos van erre a problémára valamilyen tea is.Csökkentsd a gyógyszermennyiséget.

Azt hallottam,hogy a tampon is okozhat erős görcsöket.

2012. dec. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen erős fájdalmaknak általában áll vmi a hátterében. Pl. endometriosis akár. Orvos látott már?
2012. dec. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

Én is pont ugyanígy szenvedtem, volt hogy el is ájultam az utcán. Sajnos sokan ráfogják a menstruációra, pedig ha ilyen elviselhetetlen panaszokat okoz, akkor az már nem normális. Nekem cisztám volt, mellé endometriózisom, valószínűleg az utóbbi okozta a görcsöket. Ja és csak 22 éves vagyok.

Szóval szerintem is vizsgáltasd ki magad egy lelkiismeretes nőgyógyásszal, addig pedig marad a melegvizes palack, tényleg csodákra képes!

2012. dec. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%
Kitartás. Nekem is ugyanez volt. Nem állt egészségügyi probléma a háttérben, anyukámnál, nagymamámnál ugyanez volt. Volt, hogy felkelni sem tudtam az ágyból első 2 napban folyamatosan szedtem a Cataflamot és a nospát, de sokszor még az sem segített. Rajtam csak a fogamzásgátló segített, amit nem a menstruáció miatt kezdtem el szedni.
2012. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Orvosnál kb fél éve voltam, igaz, másik problémával, de elég alaposan kivizsgált, teljesen rendben talált mindent, szóval szerintem az nem lehet az oka.
2012. dec. 22. 23:53
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

Engem 1 even keresztul vizsgaltak, vegul arra jutottak, hogy orokoltem. Anyanak szules utan lettek elviselheto gorcsei.

10-17 eves koromig szenvedtem, sokszor kellett mentot hivni, mert a fajdalomtol elajultam. Csak az injekcios gorcsoldo segitett, SEMMI MAS!


Aztan elkezdtem fogamzasgatlot szedni es mar elviselheto a fajdalom...

2012. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!