Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves lány vagyok és fél...

13 éves lány vagyok és fél éve volt elöször menstruációm de azóta se történt semmi. Az osztálytársaimnak már mind megjött. Csak nekem nem. és ez tök rossz. Lényeg h most mi történt? Vagy mért késik a menzeszem vagy egyszerüen csak mért nem jön meg?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első és a második menszesz között gyakran sok idő eltelik. Nekem is eltelt 3 hónap, és még utána is sokáig, 2 évig rendszertelen volt. Egyelőre ne aggódj ezen, még nem futottál ki az időből. Ha 15 éves korodig nem történik semmi, akkor érdemes orvoshoz fordulni, de van, aki szerint csak 16-17 éves kor fölött kell aggódni.


Szóval még va két éved aggódásmentesen. :-) Nem lóvernyez ez, nincs kives versenyezz, mint ahogy abban sem, hogy ki veszíti el először - vagy utoljára - a szüzességét. Ne mérd magad másokhoz! Az egyetlen dolog, amit ezzel elérhetsz, a negatív önértékelés és kisebbségi komlpexus.

2009. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lóvernyez helyett inkább lóversenyt akartam írni. :-)
2009. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia! Ne aggódj! a menstruációd be fog állni! Eleinte lehet ilyen hosszabb kihagyás. ez hormonális, ami majd beáll idővel! ne szégyelld, ez nem ciki, mindenkinek megvan a maga ritmusa! türelem!


itt olvashatsz kicsit a ciklus lényegéről:


[link]

2009. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! remélem igazatok van :)
2009. aug. 25. 08:40
 5/6 anonim válasza:

Mi csak öten vagyun egy osztályban abból 3 fiú és én meg a barátnőm. Neki már 25-én jött meg.De nekem csak ilyen fehér folyásom van+mikor lefekszek mindig hason alszok és fájnak a melleim meg a hasam néha görcsöl. van hozzá valami köze a menstruáció hoz?

L/11

2009. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
lehet köze hozzá.. lehet nemsokára neked is lesz:)
2010. jan. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!