Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 14 leszek februárban és még...

14 leszek februárban és még nem jött meg soha a menstruációm. Az osztály felének meg már igen és ők 12,13 évesek. Valami baj van velem?

Figyelt kérdés
Van már cicim is meg a többi dolog is megvan xdd de a menzesz még nem jött.

2012. dec. 26. 00:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
16 éves krodik kell megjönnie. Valószínűleg semmi baj veled, neked is meg fog jönni hamarosan, addig is egy gonddal kevesebb, fogsz még eleget menstruálni.
2012. dec. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
bocsi: korodig akart lenni
2012. dec. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nekem 16évesen jött meg:)
2012. dec. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond, 16 éves korig illik megjönnie. Van még időd.
2012. dec. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs Veled semmi baj! :) Ne azt nézd, hogy más lány már menstruál, mert mindenki más ütemben fejlődik. A menstruáció nem valami kiváltság, hanem a nemi érés egyik jele, ami valakinél előbb következik be, van akinél később, és senki nem tehet róla, hogy mikor!!! Egy korán menstruáló lány sem értékesebb semmivel, mint azok akiknek csak később jön meg!!! Van aki előbb érik, van aki később. Egyébként 16 éves korodig nem kell aggódnod, ha nem menstruálsz.
2012. dec. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

igen, jól mondják az előttem szólók is, ezt nem lehet sürgetni, nekem 14 évesen jött meg, míg a többiek már ott görcsölgettek, én örültem, hogy kicsit később jön, addig sem kell szenvednem.


am meg ha esetleg valaki ezért szólna le, akkor nyugodtan állj ki magadért, neked lesz igazad, mivel ez egy természetes folyamat, nem rajtad múlik.


(mellékesen jegyzem meg, hogy hallottam olyanról, hogy 11-13 éves kislány a fogamzasgátlóból bevette azokat, amelyekben a menzszes hormonkészítmény volt, hogy előbb megjöjjön neki. nem szabad ilyen hülyeségekkel felborítani a hormonháztartásod, káros)

2012. dec. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kinek így, kinek úgy jön meg. 16, 17 éves korodig bőven ráérsz. Egyébként osztálytársaid egy része is valószínűleg füllent, hogy "felnőttebbnek" látszon.
2012. dec. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

gondolom már nagyon várod :) ismerős.

ha minden megvan,nem lehet tudni hogy mikor de biztos meg fog jönni. nekem már 12 évesen ezt mondták,de mivel hormonbajaim voltak,ezért nem 13 évesen,hanem 14 évesen jött meg először. örültem,mint majom a farkának :D

attól függ,egyes változások mikor kezdődtek el nálad. ha pl már 2,5 éve nő a melled,akkor mostanában fog megjönni.(ahogy már mondtam,nekem késve jött,3 év mellnövekedés után,de a normál a 2-2,5 év)

a folyásodnak is már lennie kell,min. 1,5 éve,de az átlag 2,5 év.

a szemérem és-hónaljszőr mindegy hogy mióta van. azt mondják hogy ezek megjelenése után 2-3 évvel jön meg. speciel,nekem már 5 éve(!) volt szeméremszőrzetem,hónalji majdnem 3 éve,miután megjött! lehet,hogy késve jött,de nem tudok mit csinálni,a lényeg hogy már túl vagyok rajta.

remélem segítettem! :))

ui:amúgy nem tudhatod,mikor fog megjönni. akkor fog,amikor már nagy ívben teszel az egészre és abszolút nem számítasz rá! tapasztalat! azt hittem hogy nekem már úgyse fog megjönn sose vagy kb 15-16 évesen...erre megjött a 14. szülinapom után 3,5 hónapra xd

14L

2012. dec. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Am van egy pár lány az osztályban akik meg azt terjesztik magukról hogy meg van nekik,de tudjuk hogy hazudnak mert a legjobb barátnőjének elmondták hogy csak kamu. nem értem ez miért jó nekik?

És ha most 155 cm vagyok akkor van esélyem még növésre vagy? Kb. akkora vagyok mint anyukám.. :C

2012. dec. 27. 17:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van még esélyed a növésre. :)
2012. dec. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!