Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mért ilyen a menstruációm?

Mért ilyen a menstruációm?

Figyelt kérdés
Miért késik a menstruációm mindig? 20 éves vagyok és még mindig rendszertelen, igaz orvosnál még nem voltam a problémámmal, de hátha valakinek ugyan ilyen gondja van, valamikor egy egész hónapot két hónapot kimarad, viszonta amikor megjön akkor meghalok a fájdalomtól annyira fáj, és mért van az hogy ha betétet használok az összes vér a betét két szélére folyik és ezért mindig átázik a bugyim És szinte akkor minden este átázok. (BOCSÁNAT HA EZ GUSZTUSTALAN VOLT) Szóval mért ilyen rendszertelen még mindig???
2012. dec. 26. 22:53
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
hát nem is tudom... még gondolkozok rajta :)
2012. dec. 27. 00:02
 12/17 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász egy orvos, hidd el, hogy nem a nőt, hanem a pácienst látja benned. Persze érdemes ismerősöktől megkérdezni, hogy kit ajánlanak, mert vannak nagyon kedves és lelkiismeretes orvosok, meg persze hanyag, lekezelő nőgyógyászok is. Hozzáteszem, hogy ez egyáltalán nem a nemtől függ, egy női nőgyógyász is lehet tapló a pácienseivel. Szóval érdemes olyan orvoshoz menned, akit más is ajánl, így nem ér majd rossz élmény az első vizsgálat során. Egyébként egyszer kell túlesni rajta, után látni fogod, hogy nem fáj és nem is olyan megalázó, mint amilyennek te beképzeled, szóval utána könnyebben rá tudod magad szánni a rendszeres vizsgálatra. Még egy tanács: ha ennyire félsz (pedig nincs rá okod) akkor inkább magánrendelésre menj. Igaz, hogy drága, de úgy vettem észre, hogy ott azért jobban odafigyelnek ránk az orvosok (ez megint csak nem törvényszerű, mert voltam már SZTK-s rendelésen is, ahol nagyon kedves és megértő orvoshoz szólítottak be).

Azzal egyébként ne áltasd magad, hogy ilyen probléma esetén meg sem fog vizsgálni. Minimum egy ultrahangot csinál, hogy nincsenek-e ciszták a petefészkedben, illetve valószínűleg levesz egy kenetet rákszűrésre. Ebben az életkorban egyébként illene már rászánnod magad az évenkénti szűrővizsgálatra, még akkor is, ha nem élsz rendszeres nemi életet, ha meg igen, akkor végképp el kell menni.


Én egyébként 17 éves korom óta járok évente szűrésre, sőt egy petefészek ciszta miatt egy időben rendszeres látogató voltam a nőgyógyászaton. Azóta túlestem egy ciszta eltávolításon, pedig még csak 22 éves vagyok, és láss csodát még mindig élek, nem ettek meg a nőgyógyász mumusok... Néha bosszant, hogy egyes kortársaim mennyire nyámnyilák tudnak lenni. Bocs, ez már csak a személyes véleményem...

2012. dec. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
hát tényleg köszi a biztatást, ráveszem magam és elmegyek
2012. dec. 27. 00:17
 14/17 A kérdező kommentje:
Egyébként azt kihagytam a legelejéről hogy folyamatos alhasi fájdalmam van, és az mitől lehet ???
2012. dec. 27. 00:19
 15/17 anonim ***** válasza:

Könnyen lehet, hogy ugyanattól, ami a rendszertelen ciklusodat is okozza. Sajnos itt már csak az orvos fog tudni konkrétumokat mondani. Remélem semmi komoly, de tényleg nem lehet ilyennel viccelni (állandó alhasi fájdalommal meg főleg)!

Egyébként szűz vagy még?

2012. dec. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
igen..bár tudom elég hihetetlen, de az vagyok
2012. dec. 27. 00:32
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani, de ha orvoshoz nem akarsz menni, akkor mit vársz egy internetes fórumon idegenektől? Tapasztalatot lehet írni, de a Te bajodra csak orvos tud megoldást, hiszen csak ő tudja kideríteni, hogy mi okozza a panaszaid!
2012. dec. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!