Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » PCO-t állapítottak meg,...

PCO-t állapítottak meg, cypromix-et kell szednem? Kérdés lent!?

Figyelt kérdés
32 éves vagyok soha nem szedtem fogamzásgátlót és nem is estem teherbe csak egyszer 30 évesen.mióta megszületett a babám az elötte fix 28 napos ciklusom felborult hol 35 nap hol 19 nap.Orvosnál voltam,PCO-t állapított meg,Cypromix-et írt fel.Szedem is a menses első napjától 3 hete de azóta folyamatosan vérzek,nem erősen és a betegtájékoztatón írja hogy előfordulhat de azt nem hogy mennyi ideig normális ez!?Volt valaki hasonló helyzetben?Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 29. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Ez így sehogy nem normális!!Ha Pco-d van akkor IR-es is vagy tehát inzulinrezisztens valószínüleg magasabb az inzulinszinted is ami egy idő után policisztákat okoz és ez hosszútávon meddőséget is okoz.Én ezt tenném azonnal otthagynám ezt a hozzá nem értő orvost és keresnék egy endokrinológust aki jó a szakmájában.Hidd el tudom mit beszélek ,saját egészséged érdekében és ha még akarsz babát akkor azonnal egy másik orvos!Félrekezelnek.
2012. dec. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az orvosom azt mondta nem feltétlenül jár együtt az IR-rel,de cisztákat találtak a hüvelyi ultrahangon.
2012. dec. 29. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg keress endokrinológust, akkor is, ha már nem szeretnél másik baabát, mert ha tényleg IR-es is vagy, nem ártana kezeltetni, ciklustól függetlenül.

Ha meg szeretnétek még másik babát, akkor pláne.

2012. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltételemül, de tett érte egyáltalán vmit, hogy kiderítse, az vagy-e?!
2012. dec. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hüvelyi ultrahang volt csak,se vérvétel se semmi más.
2012. dec. 29. 21:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az sem biztos, hogy PCOS-ed van, cisztákat más is okozhat.
2012. dec. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mikor hagytad abba a szoptatást?
2012. dec. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

ó anyám...-.-" szeretem ezt a sok okoskodást...

Bevált PCO kezelés a Cypromix, főleg ha nem tervez babát és szexuálisan aktív hölgyről van szó.

Továbbá gondolom azt a hirsutizmusa miatt is írták fel.

Az egy tévhit, hogy a PCO IR-rel jár együtt!!!!!!! Járhat, sokszor jár is, de magát a PCOS diagnosztikai eljárásában szerepel a VÉRVÉTEL-elsősorban persze LH, FSH, TSH, Tesztoszteron szintet néznek,de ilyenkor már egy teljes vérképet is szoktak csinálni, tehát az inzulinrezisztencia azzal kimutatható.

A vérzés az első hónapban normális, visszamenni akkor kell, ha az első gyógyszerszüneted után is megmarad a vérzés már tablettaszedés mellett...

Én is szedtem másfél évig a Cypromixet, annyit tudok mondani, hogy utána 1 cisztát se találtak! :))

Ha újabb babát szeretnél, akkor azonban inkább én is egy endokrinológust ajánlanék!

2012. dec. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az IR igenis együtt jár a PCO-val a kezeletlen IR okozza a policisztákat ami nem ugyanaz egy sima cisztával.A petefészkekben elhelyezkedő gyöngyfüzér alakú cisztákról van szó amit a magas inzulinszint okoz ugyanis a petefészkekben inzulinérzékelő receptorok vannak!Tehát erre a fogamzásgátló csak olaj a tűzre mivel a hormonális kezelések tovább rontják a helyzetet.Először is egy 3 pontos vércukorterheléses vizsgálat kellene inzulinszinttel!! és abból kiderül a dolog.De ezt csak egy jó endokrinológus vagy nőgyógyász írhatja ki,fontos,hogy inzulin is legyen nézve.Keress egy jó endokrinológust!
2013. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is szeretem az okoskodást PCO-ra bevált kezelés a Cypromix ez egy nagy baromság!Örülj,hogy Neked bevált más kérdés,hogy teherbe tudtál-e esni utána.
2013. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!