Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Mennyi idősek...

Lányok! Mennyi idősek voltatok amikor megjött a menzeszetek? A veletek egyidősekéhez képest ez korán vagy későn volt?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és úgy érzem hogy rajtam kívül már mindenkinek megjött. Tudom hogy "nem kell másokkal összehasonlítani magam", mert "mindenki más ütemben fejlődik" meg "ne várjam annyira mert rossz" és "16 éves koromig nem kell ezzel törődnöm" de engem mégis érdekel, hogy tényleg annyira "le vagyok-e maradva" mint hiszem... pedig már minden jele megvan...

2012. dec. 30. 20:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 16 évesen jött meg,a velem egyidősekhez képest későn.Az osztályomból már minden lánynak megjött addigra.
2012. dec. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan 10-11 évesen. Másokhoz képest korán :D
2012. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
12. szülinapom után két héttel. Ennek 24 éve már (kimondani is rossz, hogy milyen rég, mégis emlékszem a napra, az érzésre). A legtöbb évfolyamtársamnak 13-14 éves korában jött meg, volt, aki úgy ballagott nyolcadikból, hogy még nem menstruált. Nem vagy lekésve, örülj, amíg nincs. Csak nyűg, hidd el. A lényeg, hogy mindig legyen nálad betét, nehogy a suliban vagy máshol érjen az első meglepetés, elég kellemetlen tud lenni, ha épp nincs nálad semmi.
2012. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%

Nekem 13 évesen jött meg, majdnem 14 voltam.

Az osztályból már csak páran voltunk akiknek nem jött meg, és azoknak is az elkövetkező pár hónapban megjött.

Én is ugyanígy voltam vele, azt gondoltam: hiába mondja mindenki h ne várjam, mert rossz, én mégis szeretném h megjöjjön.

De nyugi, a tested tudja, hogy mikor készült fel rá, és attól, hogy nem jön meg, még lelkileg lehetsz érett, és igazából ez számít.

(mellesleg mondom, ma is órákat ücsörögtem hasfájástól szenvedve, úgyhogy most nagyon irigy vagyok rád:D)

2012. dec. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
köszi
2012. dec. 30. 22:21
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

14 voltam vagyok :D

korán kezdtem érni,mégis a többiekhez képest későn jött meg. most már csak 3 lánynak nincs,de még így is gáz hogy 14 évesen jött csak,pedig 13 éves kellett volna jönnie,de késett nagyon sok dolog miatt blabla.

a legtöbb lány ötödikben kezdett el menstruálni. mindjárt itt a félév és most nyolcadikban eddig csak nekem jött meg. hogy a másik háromnak mikor fog,nem tudni,de valószínűleg nekik csak kilencedikre ;*


nekem nincs bajom vele,csak ha a kelleténél jobban görcsölök,de túl élem,ezzel úgyis együtt kell éldegélnem még 40 évig. szerencsés vagyok,mert mér beállt,engem annyira nem visel meg :))

14L

2012. dec. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
32%
Az nem baj ha várod a menstruációt, mert megúszni úgysem tudod. Jobb ha annak fogadod el ami. A felnőtté válás legtermészetesebb részének.
2012. dec. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
nekem 11 már rég volt,az osztályunkból a többségnek 12 évesen,akik nagyon fejlettlenek voltak fizikailag,vagy valami betegségük volt cukros vagy gyirokcsomóval volt egyik osztálytársamnak baja na ők voltak akiknek 13,5-14 évesen jött meg kb. De akiket a -30-37 éves korosztályból ismerek most azoknak olyan 12- 13,5,a 16-25 korosztályból ott is ugyanez a helyzet.
2012. dec. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%
Nekem 13 évesen jött meg vagyis nem is annyira régen.Az osztályból nem soknak van még meg
2012. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 12 évesen jött meg, a többiekhez képest kicsit később, mert én a fiatalabbak közé tartoztam az osztályban. Egyébként nálunk is nagy divat volt számon tartani, hogy kinek jött már meg, ami így visszagondolva már annyira butaság. Szerintem ez a legtöbb osztályban így van, ahol sok serdülő van összezárva. És ne aggódj, tudom, hogy most cikinek érzed a helyzetet, de a szellemi érettséged egyáltalán nincs összefüggésben azzal, hogy mikor jön meg a menstruációd vagy milyen gyorsan játszódik le nálad a serdülőkor.
2012. dec. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!