Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg egészségtelen a...

Tényleg egészségtelen a tampon? És mennyi ideig hagyjam fent?

Figyelt kérdés
A körülöttem élő nők elmondása szerint nem volt vele semmi problémájuk.
2013. jan. 5. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Sokan ahsználják és semmi bajuk tőle. Viszont van akinek hajlama van a nyavajákra nekik lehet probéma vele. Sokak szerint a tanga is egészségetelen, biztos van abban is valami amit erre mondanak de akinek nincs vele gondja mért ne hordja. Ugyanez van a tamponnal is. Én személy szerint nem szeretem csak ha strandos program van akkor haszználom. Ha neked az a kényelmesebb használd nyugodtan de 5-6 óránként legalább cseréld.
2013. jan. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

6 óránál tovább semmiképp ne hagyd fent. csak gondolj bele, hogy normális esetben a vérzés kifelé mossa a baktériumokat, te pedig egy dugóval elzárod az útjukat. a baktériumok számára nincs is jobb szaporodási hely, mint egy meleg és nedves tampon. természetesen, ha felhelyezés előtt kezet mosol, és 3-5 óránként cseréled, nem lesz belőle baj, de mikor eltávolítod, keletkezhetnek apró sérülések a hüvelyed falán, ami szintén fertőzésveszélyes. ezért akkor használj, ha tényleg nagyon muszáj. én pl nyáron is azt használok, mert a nagy hőségben eléggé kellemetlen a betét...


ja és még valami, ami a tamponok tájékoztatóján is rajta van a TSS nevű betegséget a nem megfelelő tamponhasználattal hozzák összefüggésbe, de nyugi, nagyon ritka betegség.

itt egy link róla: [link]

2013. jan. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a TSS miatt egészségtelen, hanem az órákig a hüvelyedben lévő véres tamponban nagyon hamar elszaporodnak a baktériumok, és mivel a tampon közel van a méhedhez, nagyon könnyen megfertőzheti, de a petefészkedre, petevezetékedre is ráterjedhet a fertőzés. Ha meg túl gyakran cseréled amíg nincs megtelve, akkor mivel nem elég nedves, felsértheti a hüvelyed és ezeken a sérüléseken keresztül jutnak be a kórokozók a szervezetedbe. :)
2013. jan. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Tényleg egészségtelen, csak a divat ezt diktálja(meg azt hogy szégyelld mindenek felett a mentsruációt!!!)
2013. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!