Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bakteriális fertőzés, bakteriá...

Bakteriális fertőzés, bakteriális vaginózis, hüvelygyulladásnál a dalacin vagy a klion a hatásosabb?

Figyelt kérdés
Olvastam már h a dalacin hatóanyaga, a Clindamycin általában hatékonyabb mint a klion metronidazol-ja. Persze gondolom, attól függ hogy milyen baci okozza a fertőzést, de nálam például már 5 éve tart a bakteriális fertőzés, már azelőtt is volt, hogy az első menzeszem megjött volna, a legutóbbi kenettenyésztésből mégse tenyészett ki semmilyen baci, és az 5 év alatt a létező mindenféle folyásom volt már, leggyakrabban a bő, fehéres-szürkés-átlátszós büdös nyúlós de egyben híg váltja a sárgás nyúlós esetleg még zöldeset isXD 2 éve kaptam augmentines kezelést azelőtt pedig klion d 100 hüvelytablettákat is de semmi nem változott, legutóbb lactofeelt ajánlottak de attól se változott semmi, természetesen ezeket orvos írta fel és ajánlotta, több gyógyszert nem is sorolok fel most amiket már kipróbáltam, természetesen valamilyen kevert fertőzésről lehet szó nálam, de ha nem tenyészik ki semmilyen baci akkor meg dobhatom ki a pénzem a gyógyszerekkel való kísérletezésre...és még szűz vagyok

2013. jan. 6. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A bél flóra egyensúlya gyakran megbomlott / pl antibiotikus kezelés után /, ha nem állítjuk vissza, gyakran innen van az ismétlődő visszafertőződés.Nekem is volt sajnos 3x, Dalacint krémet is használtam, jó volt. Azóta vagyok tünetmentes, amióta csak zuhanyzom és nem áztatom magam a kádban.
2013. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nos, én mindig csak zuhanyzok, de a dalacin tabletta vagy akár a klion vagy a supplin az egész testből eltávolítja ezeket a bacikat, akkor a bélflórából hogy fertőződhetek vissza tőlük?
2013. jan. 6. 17:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak nem volt elég hosszú a kezelés.
2013. jan. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is valószínűleg nem volt elég hosszú a kezelés. Az augmentines kezelés nem igazán tudom megérteni, hiszen annak a mellékhatása is bakteriális, gombás fertőzés... Itt tényleg a bélrendszerben lehet a probléma, amit gyógyszeresen kell kikezelni, annak ellenére, hogy a palettát már végig kellett próbálgatnod. :/ Meg amit még ajánlanék, az a frezyderm intim segítség, ami kívülről akadályozza meg a gombák és baktériumok tovább szaporodását.
2013. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nem tudjátok véletlen, hogy a Klion tablettát és a Klion-D hüvelytablátátt egyszerre kell használni?
2013. jan. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában egyszerre írják fel, igen!
2013. jan. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!