Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet a fogamzásgátló abbahagy...

Lehet a fogamzásgátló abbahagyása miatt rendszertelen a menstruációm? Valaki járt már így?

Figyelt kérdés
Több, mint 2 évig szedtem fogamzásgátlót. Tavaly júliusban hagytam abba a szedését. Hónapig megjött "rendesen" (30-35 naponként). Ebben a hónapban viszont késik. Legutóbb december 1-én jött meg. Ma vagyok a ciklusom 37-ik napján, de még mindig semmi. Terhes nem lehetek! Voltam 2 hete nőgyógyásznál, aki azt mondta, hogy nincs peteérésem. Se uh, se hormon vizsgálat nem volt. Majd azt mondta, ha babát szeretnék, akkor gyógyszeres kezelésre lesz szükségem. Viszont én úgy tudom, hogy ez úgymond normális fogamzásgátló abbahagyása után. Valakinek meg sem jön fél évig, vagy ha megjön, akkor az azt követő hónapokban nem jön meg. Már nagyon ideges vagyok, hogy miért nem jön meg! Szerintetek miért nem jön meg? Normális ez?
2013. jan. 7. 18:02
 1/6 anonim válasza:
Szerintem normális hogy még nem jött meg mivel 2 év az rengeteg idő én azt hallottam hogy 1 évenként kellene abbahagyni..Ha 2 hete voltál orvosnál és azt mondta hogy nincs peteérésed az csak egy dolog mert utána párnap elteltével úgyan úgy bekövetkezhet főleg hogy most fel van borulva a hormon háztartásod..ha azóta voltál együtt valakivel minden féle képen nézesd meg magad...
2013. jan. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem voltam senkivel! Ezért tudom biztosra, hogy nem vagyok terhes! A dokinak csak annyit mondtam h 30-35 napos a ciklusom. Úgyahogy megvizsgált. Erre mondta, hogy nincs peteérésem. Gondolom a ciklusomból következtetett arra, hogy nincs ovum. De egyik ismerősöm szerint ezt horomon vizsgálattal és uh-al lehetne tutira mondani. Eddig legalább megjött legkésőbb 35-ik napra, de most semmi.
2013. jan. 7. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 2 évig szedtem fogamzásgátlót, mikor abbahagytam, volt,hogy 2 hónapig nem jött meg.
2013. jan. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tabletta előtt normális volt a ciklusod?

Egyébként tény, hogy előfordul az, hogy tabi után nincs peteérés egy ideig, de azért ha már fél éve abbahagytad, és még mindig nincs peteérésed, az azért annyira nem jó...

De persze kérdés, hogy csak a mostani ciklusodban nem volt ovud, vagy az abbahagyás óta egyáltalán nem.

Ha meg ebben a ciklusban nem volt ovu, akkor nem nagy csoda, hogy nem jön meg.

2013. jan. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tabletta előtt se volt normális. Dec.1-én jött meg utoljára, azóta nem jött meg, előtte mindig megjött. Most már ideje lenne, hogy megjöjjön. A doki mondta, hogy nem mindig van peteérésem. Mivel általában 35 napos a ciklusom. Ennyi volt az indok!
2013. jan. 7. 22:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad rendszertelen ciklusra fogamzásgátlót felírni! Ameddig szedted a tablettát "normális" ciklust biztosított, de most, hogy abbahagytad ugyanúgy visszatért az eredeti hormonális probléma és rendszertelen menstruáció. Kérj endokrinológiára beutalót, ott majd megállapítják, hogy mi a probléma.
2013. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!