Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Atkins diétáról tapasztalatoka...

Zsaniiii kérdése:

Atkins diétáról tapasztalatokat, esetleg más diéta ajánlását tudnátok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha már az Atkinson gondolkodsz, akkor inkább paleózz...
2013. jan. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem nagyon találta a neten róla semmit, tudnál róla mondani alap dolgokat ?
2013. jan. 10. 17:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem csak "ha már", hanem abszolút jó szívvel ajánlom a paleót. :)

Lényege, hogy azoknál a népeknél, akik még ma is természetben élnek, és csak húst/gyümölcsöt/zöldséget és magvakat fogyasztanak, megfigyelték, hogy ismeretlen a rák, cukorbetegség, szívinkfartus, PCOS, szklerózis-multiplex, stb, szóval egy csomó iszonyú betegség. Ebből a megfigyelésből eljutottak oda, hogy megállapították, hogy az emberi szervezet csak azokat az ételeket tudja igazán megemészteni, amikhez az evolúció során több millió év alatt hozzászokott. Ehhez képest az a 15ezer év, amióta van földművelés, nagyon kevés, ezért az emberi szervezet nem tanulta meg jól kezelni ezeket az ételeket. Ezért nem fogyasztunk a paleóban glutént (gabonát) és tejtermékeket, hüvelyes növényeket, sem semmilyen gyorsan felszívódó szénhidrátot (cukrot). Marad tehát a gyümölcs, zöldség, hús és a magvak.

Elsőre nagyon korlátozónak tűnhet ez az étrend, de érdemes belemélyedni a szakirodalomba és kipróbálni. Én hét hónapja csinálom, és nekem csodajól bevált. Sokkal jobban érzem magam tőle, szebb a bőrőm, az édességek gondolata pedig tökéletesen hidegen hagy -ezt mondjuk én se feltételeztem előre, de tényleg nem hiányoznak. :)

Amúgy ezen az oldalon találsz olvasni/nézni/hallgatnivalót a témával kapcsolatban (csak rá kell kattintani a kiválasztott beszélgetés címkéjére):

[link]

2013. jan. 11. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek a hármassal. Kedves kérdező, úgy keress rá, hogy paleolit életmód/diéta/étrend. Egy csomó mindent fogsz találni.
2013. jan. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2013. jan. 11. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!