Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Létezik fogamzásgátló külön...

Létezik fogamzásgátló külön cukorbetegeknek/inzulinrezisztenciásoknak? Ha igen, mennyivel drágább? tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Inzulinrezisztenciás 19éves lány vagyok. Legutóbb amikor orvosnál voltam, felírattam magamnak fogamzásgátlót,az orvos a Yasminelle-t adta kapásból. Kérdeztem tőle, hogy nem gond-e, hogy inzulinrezisztenciás vagyok, nem lesz-e valami mellékhatás. A válasza annyi volt, h "hát szerintem nem..".. A tablettát nem váltottam ki, de utána olvastam és inzulinrezisztenciásoknak/cukorbetegeknek nem ajánlják.

Létezik külön inzulinrezisztenciásoknak/vagy cukorbetegeknek külön fogamzásgátló?!és ha igen, milyen árban?elég nagy szükség lenne tablettára, de az egészségemet nem szeretném kockáztatni.


2009. aug. 30. 01:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a mai fogamzásgátlók nem tehetnek benned kárt még ha cukorbeteg is vagy, mert olyan kevés hormont tartalmaznak. És különben is azok a hormonok nem ott hatnak ahol kárt okozhatnának. Szerintem. Én Belarát használok, az van a betegtájékoztatón, hogy nem alkalmazható ha : cukorbetegséged van érelváltozásokkal. Tehát szerintem, ha normál cukorbeteg vagy nem lehet gond. De szerintem fordulj orvoshoz, olyanhoz aki segítőkész nem csak makog! Ő segíteni fog, hiszen ez a szakmája! Sok szerencsét!
2009. aug. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2009. aug. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt találtam neked.

2009. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi választ és információkat! :)
2009. aug. 30. 10:11
 5/7 anonim ***** válasza:

itt most nem a hormonokkal van a gond, hanem azzal, h a bevonata tartalmaz cukrot. amitől lesz egykis íze a tabletta külsejének. a betegtájékoztatóra rávan írva a cukortartalma, és oda van írva h cukrosok vegyék figyelembe a mennyiséget.

a yasminelle-nél viszont pont azvan írva, h cukorbeteg inkább ne szedjék, viszont léteznek olyanok, amit szedhetnek cukorbetegek, ha figyelembe veszik a bevonat cukortartalmát.

2009. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem itt egyáltalán nem a bevonat cukortartalmáról van szó. Olvasd el a link-ben szereplő dolgokat és rájössz. Akinek cukorbetegsége van ő is eszik cukrot, nem ezzel van a gond, akkora kis mennyiséggel, szerintem. Hanem tényleg a hormonok miatt nem ajánlott, mert kockázatos, mert hatással vannak a cukorbetegségre valamilyen szinten. De nem vagyok orvos! :)
2009. aug. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
amit nemszabad szedni, pl a yasminelle, arra rá is van írva. de nem minden foggátlót nemszabad szedni. az enyémre ez pl nincsen ráírva, csak az h cukorbetegek vegyék figyelembe, a bevonat cukortartalmát.
2009. aug. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!