Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől vérezhetett a végbelem?

Mitől vérezhetett a végbelem?

Figyelt kérdés
Egy órája voltam wc-n és mostanában eléggé sokszor van szorulásom,ill nagyon kemény a székletem (bocsánat nem akarok undorító lenni). És van,hogy mintha felsértené a végbelem,vérzik kicsit.Ma azért eléggé vérzett. Aranyerem nincs szerencsére,de akkor lehet,hogy csak felsértette a kijáratot? Kevés rost tartalmút eszek mostanság.Ha lazább a székletem,ilyen gond nincs.
2013. jan. 17. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Pont ahogy irod, nem eszel rendesen, ezert nem jo allagu a szekleted, felserti a bort, stb. stb.


Tessek rendesen etkezni, tobb nyers etelt enni, es rengeteg folyadekot inni (nem kola, sor, hanem viz, gyogytea).


En amig at nem alltam egeszseges etkezesre, addig azt hittem a napi egy, ketnaponta egy nagywc az normalis. Amiota eletmodot valtoztattam annyiszor megyek masnap nagywcre, ahanyszor elozo nap ettem nagyobb fogasu kajat. Vagyis legtobbszor minimum ketszer, neha 3x.


Az elmult napokban nagyon sok tesztat fogyasztottam, igy a minap benezett a szekrekedes, nekem is felsertette es most minden alkalommal picit verzik. Sajnos nagyon nehezen gyogyul az ilyesmi, de minden nagywc utan megmosom, vagy nedves torlokendot hasznalok! Javaslom neked is.

2013. jan. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Csak vizet iszom és minden alkalommal megmosakodok alaposan wc után.Nem csak nagy dolog után.

Tudom,hogy több rostban gazdag ételt kéne enni,de a munkám miatt,nem tudok rendesen étkezni sajna.De majd próbálok odafigyelni!

2013. jan. 18. 00:55
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs semmi undorító abban amit írtál, de tényleg sokkal több rostdús kaját kéne enned, és sok folyadékot innod, főleg 100%-os gyümölcsleveket.
2013. jan. 18. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nem muszaly, akkor inkabb hanyagold a gyumolcsleveket, kiveve peldaul az olyan narancslevet, amit te magadnak facsarsz frissen. (de azt meg inkabb edd meg a rostja miatt:)


Minden egyeb bolti vacak TELE van cukorral es olyan szinten tartositva, hogy ami meg valamicske vitamin tartalom volt a gyumolcsben, az mar sehol nincsen. Raadasul arany szabaly, hogy kaloriat "nem iszunk" :)


Mindenfele babban (szaraz, vese, stb) nagyon sok rost van, sok rost van meg az avokadoban, a lencseben, a korteben, articsokaban, zabkasa, malna, brokkoli, borso.


Ha nincs lehetoseged ezekre, akkor tegyel egy kis zarhato zacsiba mandulat, vagy egyeb olajos magvakat es azt ragcsald napkozben (dio, pisztacia, mogyoro).

2013. jan. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elég kellemetlen, néha velem is előfordul. Tényleg a vízen, a gyógyteákon és a rosttartalmú ételeken van a hangsúly, de valljuk be, nem mindig tudunk 100%-osan odafigyelni. Én olyankor, ha gond van (vérzés...), akkor utána pár napig minden alvázmosás után rectanal aiddel kenem magam.
2013. jan. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkinek a hasznos tanácsokat! Igyekszem jobban odafigyelni!
2013. jan. 18. 09:40
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is ezzel a tünettel mentem el orvoshoz, aztán kiderült, hogy crohn-beteg vagyok.

Ha jelentkezik nálad is hajhullás, bőrszárazság, kemény széklet és hasmenés felváltva, esetleg ízületi fájdalom, akkor menj el dokihoz, mert ennek a betegségnek a tünete a végbélrepedés. :)

Ha nem jellemzők ezen tünetek, akkor valóban a helyes étkezést érdemes.folytatni.

2013. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Nem,szerencsére ezek a tünetek nem jellemzőek :)! Köszönöm,hogy írtál!
2013. jan. 18. 22:01
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért törölted a válaszom?
2013. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem töröltem senki válaszát :O.Lehet a moderátoroknak nem tetszett a stílusod ;)!
2013. jan. 18. 23:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!