Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bartholini ciszta lesz, vagy...

Bartholini ciszta lesz, vagy "csak" begyulladt egy szőrtüsző?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem észre, borotválkozás után, hogy fáj és csíp a bal oldalt a kis szeméremajkam.

Mostanra lett rajta egy kb. körömnyi, gyulladt csomó, olyan, mintha lenne benne genny, csak még nem elég érett.

Körömvirággal kenem, de nagyon fáj, főleg, ha megyek.

Volt ilyen nekem eddig kb. háromszor, akkor mindig kinyomtam és kész, de most elég régóta fáj, és nem akar kijönni.

Mi lehet??


2013. jan. 19. 16:21
 1/1 A kérdező kommentje:

Válaszolok magamnak, hátha lesz sorstársam, aki ilyennel küzd, és rátalál a kérdésemre:

estére annyira bedagadt és fájt az a rész, hogy nem tudtam rendesen menni.

Bementem a nőgyógyászatra, ahol egy nagyon kedves orvos megvizsgált, mondta, hogy nem Bartholini, de nagyon be van gyulladva ott egy szőrtüsző vagy faggyúmirigy, és ne nyomkodjam, mert valószínű magától kifakad majd. Mondta, hogy jegeljem, és írt fel antibiotikumot.

Hazajöttem, jég rá, az nagyon jól esett. Este még egyszer jegelés, majd éreztem egy nagy fájdalmat, és kifakadt az egész. Kinyomkodtam, és betadinnal lekentem. Reggelre még egy kicsit váladékozott, de olyan szinten megkönnyebbült az a rész, hogy azonnal leapadt, és tudok menni, ülni.

Szóval aki ilyennel küzd, menjen el orvoshoz, mert ha ő nem mondja nekem is, hogy jegeljem, lehet, hogy még mindig kínlódnék.

2013. jan. 20. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!