Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyógyszerek miatt rendszertele...

Gyógyszerek miatt rendszertelen ciklus. Babáról ne is álmodjak? Tanácsok?

Figyelt kérdés
Rendszertelen a ciklusom. 16 évesen volt egy vetetésem sajnos, akkor Lindinette 20at szedtem ameddig ki nem alakult tőle a petefészek cisztám. Abbahagytam. Nemsokkal ezután Jasminelle-t írt fel a doki. Gyomorproblémám volt tőle, abbahagytam. Jött az óvszer, ami egy alkalommal kiszakadt, és 72 órás tablettát kellett bevennem. 4 hónapig nem jött meg csak a Norcolut kúrával, majd Cypromix 7 hónapig. Rettenetesen szét rombolta a szerveim. Abbahagytam. Ezután felírták a Jangee-t ami szintén nem vállt be, 2 hónap után abbahagytam. Most 5 hónapja "tiszta" vagyok, babát szeretnénk. 2 és fél hónapja nincs menzeszem. Dokihoz nem megyek, mert eddig is a felírt gyógyszerek miatt voltam rosszul. Hiába fizettem a magándokinak is, úgy mint az Sztk-s semmit nem csinált(még egy vérvételt se)csak felírt valami hulladékot. Elkedtem a cickafark-palástfű teát, de nem jött meg attól se rendesen. 2x volt halvány pozitív tesztem 3 napig, majd ismét negatív. Esetleg valaki tudna ajánlani valamit? Nem szeretnék szintetikus gyógyszereket szedni többé, mert az tette ezt. Kérlek aki tud valami tanácsot, írjon.

2013. jan. 15. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

endokrinológushoz menj, ne nőgyógyászhoz

a nődokik többsége csak a menstruációt akarja meghozni különböző gyógyszerekkel ,tehát tüneti kezelést alkalmaz, Neked a normál hormonszintet kéne beállítani, hogy amgától, időben megjöjjön gyógyszerek nélkül és akkor már lehet a babáról gondolkodni

2013. jan. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát pedig ha nincs peteérésed, gyereked sem lesz.

Vmivel kénytelen leszel kezeltetni a dolgot.

2013. jan. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg nincs rendes menstruációd addig ne a gyerek témával foglalkozz. Keress fel endokrinológust és ő majd segít helyrehozni a hormonháztartásod. Ha az rendben akkor lesz mensi és akkor lehet foglalkozni a többivel. Kitartás!
2013. jan. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Peteérésem van, mert nézem LH teszttel és érzem is. Utána jönnek a rosszullétek, hányinger, hasszurka, haspuffadás, enyhe görcsök, cicifeszülés, itt nagyonhalvány pozitív teszt 2-3 napig ami sajnos nem erősödik, aztán vége minden tünetnek, de nem jön meg továbbra se. Majd mikor úgy dönt a testem, ekkor olyan mintha leszakadna benn valami, és megjön. :(
2013. jan. 15. 10:45
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy rendes dokit. Körülbelül az elég jó mérce, hogy felír-e valamit kivizsgálás nélkül. Ha igen, akkor hagyd a fenébe, ne váltsd ki a receptet, hanem menj el máshoz. Azért vannak még olyan dokik, akik tisztességesen végzik a munkájukat és csak azt írnak fel neked, amire valóban szükséged van - és van egy olyan nagy előnyük a netes fórumozókkal szemben, hogy elég nagy arányban rendelkeznek orvosi diplomával :)
2013. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyszer azt írod, hogy 2,5 hónapja nincs menzeszed, egyszer meg azt, hogy van peteérésed.

A két dolog azért kicsit üti egymást.

Mármint lehet peteérésed, csak egy egészséges nőnek havonta van, nem háromhavonta egyszer.

Nyilván ha ritkábban van peteérés, akkor ritkábban is van lehetőség arra, hogy teherbe ess.

Olyan meg nincs, hogy van ovuláció, de nem is jön meg és terhes sem vagy. Vagy megjön, vagy terhes vagy.

Ha egyszer van ovuláció, akkor utána kb. 14 nappal muszáj lennie érzésnek is vagy terhességnek!

Ha pozitív az ovu teszt, de 16 nap után se menzesz, se baba, akkor bizony nem volt ovu, Ugyanis a teszt csak a magas LH szintet jelzi ki, nem magát az ovut. Szóval a magas LH még nem garancia arra, hogy meg is reped a tüsző.

2013. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Lehet igazad van, én csak azt írtam amit érzek-látok. Hidd el, nem hazudok, miért tenném? Fogalmam sincs mi van vagy nincs rendben odabenn. Azthittem van ovum, bár lehet nincs csak amit írtál, hogy magas az LH. Azért is írtam ki a kérdést hátha jön rá jó válasz.
2013. jan. 15. 16:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtad, hogy hazudsz, nem kell félreérteni. Csak azt, hogy vmi nem stimmel a dologgal. Ezért kellene orvos.
2013. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
pg 53. ez jelzi a "gyerekgyártos" napokat. de egy orvos tényleg nem ártana. esetleg a mentateát is kiprobálhatod. napi 3 csésze. nekem 2 nap alatt meghozta..
2013. jan. 16. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!