Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A barna hüvelyi folyás menstru...

A barna hüvelyi folyás menstruáció helyett (! ) ugye nem jelent terhességet?

Figyelt kérdés

Amikor időre meg kellett volna jönnie a menzeszemnek, helyette vagy alvadt, folyékony barna vér, vagy barna folyás jelentkezett. 6. napja tart. A menzesz előtti mellfeszülés és a görcsök elmaradtak, pedig ezek mindig szoktak lenni.

Teherbe esésre annyi esélyem van, hogy óvszer nélkül néhány mozdulatot tesz bennem a párom (olyan 2 percig), utána óvszerrel védekezünk.

Esetleg lehet attól ez a jelenség, hogy elkezdtem inni napi szinten a fodormenta teát?

Zsíros a bőröm, és ennek a teának andgorén-ellenes hatása van, és tényleg nem vált be semmi a bőrömre, csak ez a tea, így már nem fénylik, és azt olvastam hogy hosszabb távon a szőrösödést is enyhíti.

Lehet, hogy ez zavarta meg a hormonrendszeremet?


21 éves



2013. jan. 21. 18:24
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
21 évesen eléggé tudatlan vagy védekezés terén. Bizony terhes is lehetsz. Elég egy sperma az előváladékkal és itt a baj. Irány az orvos.
2013. jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a fodormenta zavart be! Kellene egy terhességi teszt, hogy megnyugodjál. Ha nincs baj, akkor várd meg a következő hónapot, akkor lehet már rendesen megjön.
2013. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
de igen! tuti terhes vagy:)
2013. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
írd meg később mi lett? terhes vagy e vagy nem?
2013. jan. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"21 évesen eléggé tudatlan vagy védekezés terén. Bizony terhes is lehetsz. Elég egy sperma az előváladékkal és itt a baj."


3 éve nem vagyok terhes, mióta így csináljuk.

Az előváladékot egy külön mirigy termeli, az a funkciója, hogy tisztítsa a húgycsövet. Nem a herékből jön.

Namost az előváladékban akkor lehet spermium, ha a húgycsőben volt spermium. Tehát ha a férfi a legutolsó ejakulációja óta nem vizelt. Ha vizelt, akkor a savas kémhatás minden bizonnyal az esetlegesen ki nem mosódott spermát is megöli percek alatt.


És ha még valami durva véletlen folytán mégis kerülne kis mennyiségű spermium az előváladékba a húgycsőből, annak akkor is minimális az esélye arra, hogy elérjen a petesejtig. Egyrészt az "út" nagyon hosszú. A sperma nem "szórakozásból" spriccel ki a péniszből, hanem azért, hogy minél kevesebbet kelljen úsznia a spermának. Az előváladék viszont nem spriccel.

Másrészt a spermák 99%-a az út közben elpusztul. Az előváladékban pedig ha van is akkor olyan alacsony az életképes spermiumszám, hogy veszélyesebb átmenni a zebrán, mert ott több esélyed van rá, hogy elüt egy autó.


Ja, azt elfelejtettem írni (ez fontos lehet), hogy hüvelygombára utaló tüneteim voltak, és mikor el akartam kezdeni a kezelést, akkor jelentkezett a barnázás, azt hittem menzesz lesz, és így nem tettem fel a kúpot.

A kisajkaim érzékenyek, fájnak érintésre, és hámlanak.

Fertőzés esetleg?

2013. jan. 21. 18:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Akkor bemutatom magamat, mint élő példát, aki így lett. Minimális az esélye valóban. DE megtörténhet. 3 éve így élsz szexuális életet. Hát jó neked. Én inkább kibírok még egy napot, ha nem tudok rendesen védekezni a párommal. Fertőzés is lehet, akármi lehet. Orvos a legkézenfekvőbb megoldás. Aztán lehet, hogy semmi bajod. Lehet, hogy terhes vagy.
2013. jan. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy az a nőgyógyász, akihez eddig jártam, szakmailag nagyon rossz. :/ Ezt nem firtatom, hogy miért, de ez van.

És most a lakhelyemtől távol vagyok, és bár itt is tudnék orvoshoz menni, de látatlanban nem akarok megint pórul járni, ki tudja milyen ez a doki is.

Az a baj, hogy nem tudnak nekem jó, alapos szakembert ajánlani.

Azért köszönöm a tanácsodat!

Érdemes lenne szerinted megpróbálkozni az itteni orvossal, így ismeretlenül? Mert végülis a TB az egész ország területére szól...

2013. jan. 21. 18:52
 8/8 anonim válasza:
Simán lehetsz terhes, én is így estem teherbe sajnos. 21/L
2014. febr. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!