Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma voltam nődokinál, és nem...

Ma voltam nődokinál, és nem nagyon értettem, hogy milyen vizsgálat is vár rám a közeljövőben a méhemmel kapcsolatosan, ötletek?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy 10 hónapja nem szedem a fogamzásgátlót, mert kisbabát szeretnék, viszont a gyógyszer abbahagyásával teljesen felborult a ciklusom. Jelenleg ott tartok, hogy 4. hónapja nem jött meg, a dokim eddig nyugtatgatott, hogy nem aggódjak, ez még belefér a gyógyszer abbahagyásának mellékhatásába, de a napokban úgy döntöttem, hogy elég.

Lényeg, a lényeg, hogy elmentem ma hozzá, elküldött vérvételre (holnap reggel megyek majd), ahol progeszteron szintet fognak nézni, hogy tudják van-e peteérésem egyáltalán. Illetőleg elkezdte nekem magyarázni, hogy kellene csinálni egy olyan vizsgálatot, aminek nem tudom a nevét, pedig mondta, csak idegességemben elfelejtettem, h betűs valami, szerintem rövidítés, olyasmi hangzású szó volt, mint a hcg (persze tudom, hogy az egészen mást jelent, tehát nem ezt mondta). Szóval, azt mondta, hogy ez egy olyan vizsgálat ami során a méhemet fogják megvizsgálni. Röntgen szerűség (de nem ultrahang, arra a szóra emlékeznék :D ), valami trutyit fognak belém fecskendezni, és így tudják majd megvizsgálni, hogy a méhemmel minden rendben van-e. Nem tudom, hogy segítség-e rájönni, hogy miről beszélek, de uterus bicornisom van (kétszarvú méhem).

Kérlek, segítsetek, mert nagyon ideges vagyok, hogy mi lehet ez. Tudom, hogy jobban kellett volna figyelnem arra, amit a dokim mond, de nagyon ideges voltam. Köszönöm a válaszaitokat előre is! :)



2013. jan. 23. 17:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hiszterográfia? / HSG /

Méh üregének a feltöltése kontrasztanyaggal.

Hiszterosalpingografia:a méh + a petevezeték kontrasztanyagos feltöltése.

2013. jan. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Azaz!!!!! Jajj, dejóóó, köszönöm szépen! :)

És egy kicsit részletesebben le tudnád nekem írni, hogy milyen vizsgálat ez? Miért szükséges? Hogyan történik? Hogy csinálják pontosan? Meg ilyesmi... Eléggé félek, megmondom őszintén, remélem, hogy feleslegesen.

2013. jan. 23. 18:09
 3/17 anonim ***** válasza:
A méh szájon át egy kis vékony katéter szerű csövet vezetnek fel, ezek keresztül bejuttatják a méh üregbe a kontrasztanyagot, ha a petevezetékeket is nézik akkor a méh üregben kicsit feljebb tolják a katéter, pár ml kontrasztanyaggal többet nyomnak be. A méhüreg alakját nézik illetve a petevezetők átjárhatóságát illetve az esetleges szűkületét vagy éppen elzáródását vizsgálják. Miután veleszületett eltérés van nálad, megnézik, hogy a két üreg mekkora egyenként, ebből meg tudják állapítani, hogy az egész terhesség kiviselhető-e vele.
2013. jan. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2013. jan. 23. 18:58
 5/17 A kérdező kommentje:
Még 1-2 kérdés. Elkezdtem olvasgatni most már, hogy tudom, mi a vizsgálat neve :) itt, gyakori kérdéseken, és egy csomóan azt írták, hogy fájdalmas dolog ez az egész procedúra. Meg hogy be kell feküdni a kórházba? :O Mármint úgy befeküdni, hogy reggel megy oda az ember, és délután engedik ki, vinni kell hálóinget, meg papucsot, betétet, ilyesmit... Ez most tényleg? :O Úgy értem, minden esetben így van? Csak mert erről a dokim egy mukkot sem mondott, és tudni szeretném, hogy mire számítsak.
2013. jan. 23. 19:12
 6/17 anonim ***** válasza:

4 hónapja nem jött meg --> egyértelműen nincsen peteérésed.

Nem értem mit akar a HSG-vel még, az majd elég lesz akkor, ha lesz peteérésed, és úgy se esel teherbe.

2013. jan. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. A meddőségi kivizsgálásnak van egy menete. Azzal kezdik, ami a legvalószínűbb és a legegyszerűbb vizsgálni.

Nálad nyilván a peteérést, hiszen ha 4 hónapja nem jött meg, akkor jó eséllyel nincs. Első körben a peteérést beindítják vmi gyógyszerrel.

Ha ez sem vezet eredményre, akkor kell az egyéb, bonyolultabb, macerásabb vizsgálat.

2013. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Említettem, hogy holnap reggel megyek vérvételre, progeszteron szint mérésre, azért, hogy megtudjuk van-e peteérésem, vagy nincs. Te azt mondod, hogy biztos, hogy nincs, az orvosom pedig, aki tegyük hozzá szakmájában elismert szakember, úgy gondolja, hogy csináltassunk egy vérvételt, mert az a biztos. Ha nem haragszol, hiszek neki :) Nem az volt a kérdés, hogy szerintetek van-e értelme ennek a vizsgálatnak. Az orvosom azt mondja, hogy van, sőőőt, a vérvétel után ez lesz a következő lépés, akkor én ehhez fogom tartani magam és kész. De mindegy, hagyjuk is, nincs itt vita, nem ez a lényeg, mert mint mondtam nem is ezt kérdeztem.

A kivizsgálás pedig nem meddőségi kivizsgálás. Alapvető problémám, hogy nem menstruálok, éppen azon vagyok/vagyunk a dokimmal, hogy feltárjuk ennek az okát, majd kezeljük. Tisztában vagyok vele, hogy jelen egészségi állapotomban nem fogok teherbe esni, és talán jobb is, amíg ilyen gondjaim vannak. Egyszerűen azt szeretném, hogy nekem is legyen menstruációs vérzésem minden hónapban, mint ahogyan egy átlag nőnek. Nem azért, mert szeretem, hanem mert így a természetes. Ha ez már rendben van, majd akkor fogok a babára koncentrálni ismét. :)


Közben utána olvastam ennek a procedúrának, így az is kiderült, hogy miért lehetnek eltérő tapasztalatok a vizsgálattal kapcsolatban. Belinkelem, hátha másnak is hasznos lesz:

[link]

2013. jan. 23. 20:21
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem félreértettél. Nem akartam én vitatkozni, egyszerűen csak nem értem, hogy miért emlegeti rögtön az orvos a HSG vizsgálatot, amikor nyilvánvalóan van egy komolyabb probléma.
2013. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én sem azért írtam, hogy vita legyen, de ezt többször hangsúlyoztam is azzal, hogy leírtam :)

A nagyobb probléma meg, amire gondolsz az valószínűleg az én kis uterus bicornis-om (kétszarvú méhem). Leírtam a kérdés kiegészítésben, hogy sajna ilyen méhem van, lehet, hogy elkerülte a figyelmedet. Szerintem ez is közre játszik abban, hogy látni szeretné az orvosom, hogy mi is a helyzet a méhem és a petefészkem tekintetében.

2013. jan. 23. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!