Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Álljak le a fogamzásgátlóval,...

Álljak le a fogamzásgátlóval, vagy menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Nemrég írtak fel nekem fogamzásgátlót, hogy beálljon rendesen a menstruációm. Múlthét pénteken arra lettem figyelmes, hogy egy nagyon kicsi vérzésem volt (ami inkább véres fehérfolyás volt), tehát felhelyeztem magamnak egy tampont. Később a csere alkalmával a tamponban semmi vér nem volt, ezért nem is vettem be először a fogamzásgátlót, mivel úgy gondoltam, hogy várok, hogy rendes vérzésem legyen. Ezt eljátszottam hétfőig, de aznap már bevettem a tabit mivel, már sokkal sötétebb, véresebb volt a folyásom. Kedden viszont már teljesen helyre álltak a dolgok! Utána számolva ez 5 nap volt, nekem általában ha megjön, akkor ennyi ideig tart. A gyógyszert azóta is folyamatosan szedem. Álljak le a gyógyszer szedésével? Menjek orvoshoz? Valakinek hasonló tapasztalat?

Köszönöm előre is válaszaitokat!



2013. jan. 31. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, valószínű nem elég a gyógyszer hormontartalma ennek meg könnyen teherbeesés lehet a vége. Amúgy a fogamzásgátló tabletta nem alkalmas vérzés beállítására, mert valójában az nem is valódi menstruáció ami tablettaszedés közben történik. Inkább keress egy rendes orvost aki kivizsgál és kikezel.
2013. jan. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!! :)
2013. jan. 31. 22:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van. A tabi nem állítja be, hanem a te rendszertelen ciklusodat kikapcsolja, és helyette bizonyos időközönként csinál egy megvonásos vérzést.

Nem az okot kezelni, csak a tünetet. Ha abbahagyod, olyan lesz, mint előtte, vagy rosszabb.

2013. febr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A tablettát nem kell abbahagyni idő előtt, ha "vérzés " jelentkezik, előfordúl pecsételő vérzés a tabit szedő nők között,két menzi közt. De mindenképp menj el orvoshoz, másikhoz, ne a tabival állítsa be a havibajt. De a pecsételő vérzés a tabi mellékhatása is lehet.
2013. febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!