Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abbahagyjam a gyógyszerem...

Abbahagyjam a gyógyszerem szedését?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 7 éve szedem a Lindynette 20 fogamzásgátlót. Nem híztam tőle, nem fogytam, semmi mellékhatás. Valamikor gyereket is szeretnék majd, és olvastam, hogy akár 1 év is lehet, mire helyreáll a hormonháztartás, beáll a rendszeres menstruáció. Így nem szeretném pont a babavállalás előtt abbahagyni, ki tudja hogyan reagál a szervezetem.

Olyan válaszokat is láttam itt a gyakorikérdéseken, hogy mások így utólag már megbánták azt is, hogy egyáltalán elkezdték szedni, annyira bezavart nekik.

Szeretnék egészségesen élni, nem teletömni magamat hülye bogyókkal.

Mit javasoltok? Mi a tapasztalatotok a fogamzásgátlókról?


2009. szept. 4. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 23 éves vagyok és én is hasonló okokból szeretném abbahagyni mint te. Sőt, a mai naptól abba is hagytam, ma már nem mentem el felíratni a következő 3 havit. Ráadásul nekem az utóbbi időben határozottan nem tesz jót, érzem. Tele lett a lábam apró seprűvénákkal (mondjuk ez részben öröklött) illetve nincs rendben a vérzésem sem. Rájöttem, hogy semmi szükség arra, hogy az ember ilyen bogyókat szedjen, mert az csak a gyógyszerbiznisz agymosása, hogy nem károsak ezek, sőt jót tesznek. A francokat. Ha belegondolsz, brutális, amit bent művel a szervezetedben: kikapcsolja a természetes ciklust, belekontárkodik egy természetes rendszerbe, a hormonháztartásba, elsorvasztja a méhnyálkahártyát. Mi ez, ha egészséges? Jól teszed, ha abbahagyod, a védekezést másképp is meg lehet oldani, igaz e tabletta kényelmesebb, de nem éri meg kockáztatni a termékenységed.
2009. szept. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha babát szeretnél, mindenképp tarts egy-két év szünetet. Úgy a biztonságos. 7 év nagyon sok, talán nem ártana elmenni egy termékenységi tesztre is.
2009. szept. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményt. Igen egyfolytában ezt reklámozzák, hogy egészséges, szebbé teszi a bőrt, rendszeres lesz a menzesz... na de a többi? A negatívumokról nem beszélnek az orvosok. Az utóbbi időben olvastam jobban utána ennek a témának és nagyon megijedtem hogy tönkreteheti az ember szervezetét.
2009. szept. 4. 12:20
 4/5 A kérdező kommentje:

Hol csinálnak termékenységi tesztet? Beszéljek egy nőgyógyásszal? Ez ingyenes?

Sajnos állandó orvosom sincs, mivel mindig csak a gyógyszert mentem feliratni, így nem tudom megbeszélni ezt egy orvossal sem, mivel nem ismernek...

2009. szept. 4. 12:21
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ebben még én is kezdő vagyok. Úgy tudom nem ingyenes, de legalább biztosra mehetsz. Mindenképp orvoshoz kell menned vele és őt kell kikérdezni. Lehet, hogy helyben meg is tudja csinálni.

Szerintem ilyenkor nem gond, ha nincs állandó orvosod, de ugye az eredményekkel majd hozzá kell visszamenned.

2009. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!