Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Esemény (sürgősségi) utáni...

Esemény (sürgősségi) utáni tabletta utáni menstruáció?

Figyelt kérdés
Már két éve szedek fogamzásgátló tablettát. De most történt egy hiba januárban. Menstruáció után rendesen szedtem is, de a 7. napot valahogy elfelejtettem bevenni, amit a 8. napon, mikor vettem volna be a következőt, akkor vettem észre, a használati útmutató alapján kettőt kellett bevennem, még ha ez egyidőben is történik. Ez meg is történt. Valamint a használati útmutató azt írta, hogy ha voltunk párommal az ezt megelőző héten együtt, akkor beszéljek orvossal. Ez is megtörtént, és következő napon kaptam is Levonelle sürgősségi tablettát, ez egy db tablettából áll. Ezek után folytathattam a rendes fogamzásgátló szedését. Semmi különös mellékhatás nem volt a fáradtságon kívül. Nem véreztem, nem volt semmi. A normál menstruációm most kedden kellett volna, hogy megjöjjön, ami meg is történt valami kis "barnás" folyásjellegűvel, de inkább nevezném semminek. Pici barnás, enyhén véres folyást láttam egyetlen egyszer kedden és ennyi. Terhes nagyon nem szeretnék lenni, úgy érzem megtettem amit lehetett. Talán a ciklusom megbolygatja. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

2013. febr. 6. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincs szerencsére, viszont az tudom, hogy jól megbolygattad a ciklusod. Nem elég a fogamzásgátló által bevitt hormonadag, de te még megdobtad egy esemény utánival is, ami egy egész havi fogamzásgátlónak felel meg. Teljesen normális, hogy nem jött meg rendesen. Számíthatsz arra, hogy majd valamikor egy-két hét múlva megindul a vérzés. De az is lehet, hogy egyáltalán nem, hanem majd a következő gyógyszermentes szünetben fog csak rendesen megjönni. Ilyenkor az a baj, hogy senki sem tudja megmondani, hogy hogy fog alakulni a dolog, mert az a szervezeteden múlik.
2013. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen. Biztosan felboritotta. csak bennem van a félsz.
2013. febr. 7. 00:55
 3/4 A kérdező kommentje:

Az elfelejtett gyógyszerem január 17-én volt, amit 18-án pótoltam, 19-én pedig reggel sürgősségi tablettát vettem be. Az együttlét a párommal január 16-án volt, azaz 23 napja. A ciklusom 30. napján vagyok.


Ma csináltam tesztet, ami negatív lett. Szerintetek a fentiek tudatában ez mennyire biztos eredmény??


Szerencsére eddig nem volt ilyenekre szükségem, és remélem ezek után se lesz.

2013. febr. 7. 12:15
 4/4 A kérdező kommentje:
:?
2013. febr. 7. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!