Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A fogamzásgátlótól tényleg...

A fogamzásgátlótól tényleg babaarcú lesz valaki, az is akinek előtte rengeteg pattanása volt? 20/L

Figyelt kérdés
Még soha nem szedtem fogamzásgátlót, mert nem volt még barátom és nőgyógyásznál se voltam soha. Viszont ahogy elnézem a velem egykorú lányokat, senkin se látok pattanásokat, szép makulátlan sima arcuk van. Egyik ismerősömnek is ilyen az arca és mondta, hogy a fogamzásgátlótól van. Nekem nagyon pattanásos az arcom még ennyi idősen is, hol zsíros, hol pedig nagyon száraz, ami nagyon zavar, mivel tökre öregnek látszik így az arcom. Már minden kozmetikai cuccot kipróbáltam, de egyik se használ. Úgy lehetne fogamzásgátlót szedni, hogy nincs barátom, csak a szép arc érdekében?
2013. febr. 8. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egyénfüggő, de vannak kifejezetten pattanásra valók, de azokat max fél évig lehet szedni.
2013. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet, mindent lehet, csak nem éri meg.


Egyrészt a nőgyógyász nem fogja megkérdezni, van-e pasid. Ha odamész, felírja. Ha mégis megkérdi, akkor megmondod, hogy van.


Amúgy szerintem nem hormonnal kéne tömnöd magad, hanem elmenni egy bőrgyógyászhoz.

2013. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Babaarcom nem lett,csak a pattanásaim tűntek el,viszont a miteszereim megmaradtak.
2013. febr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanúgy megmaradtak a pattanások, barátnőimnek úgyszintén. Szóval csak emiatt fogamzásgátlót szedni és terhelni a szervezetet szerintem nem éri meg, mivel nem biztos a hatás.

Orvosok a diane 35-öt szokták pattanás miatt felírni, ami nem fogamzásgátló elsődlegesen, én régebben ezt is használtam, ennek sem volt semmi hatása.

2013. febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2.válaszoló: kiskorom óta bőrgyógyászhoz járok, mert atópiás a bőröm. Rettenetesen száraz magyarul és néha vörös foltok jönnek ki hol a combomon, hol a karomon. Mindig használok kenőcsöt rá. Az arcomra is írt egyszer valamit, de nem használt, ugyanúgy voltak pattanásaim. Mostanába nem járok hozzá, mert 3 hónapra ad időpontot, én meg nem tudok annyit várni, mert szükségem van hamar a kenőcsre.ezért a háziorvossal szoktam felíratni. amúgy meg szerintem tuti nem írna fel a nőgyógyász csak úgy fogamzásgátlót.

Esetleg nem tudna valaki valamilyen arckrémet vagy kimondottam ilyen bőrre alapozót ajánlani?

2013. febr. 8. 16:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem olyan ismerősöm is van, aki pattanásosabb lett s hormonoktól. Baromira beleavatkoznak a szervezetbe ezek a bogyók és nem ajánlom, hogy elkezd. Én inkább azt javaslom, hogy nézesd meg a hormonjaid, lehetőleg endokrinológussal, milyen hormonzavarok okozhatnak olyan problémákat, hogy bár száraz az ember bőre nagyon, mégis problémás, pattanásos, fénylik, stb.
2013. febr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Húúú a fogamzásgátló szedése pattanásra nem nem az igazi. Több kárt csinálsz magadnak mint jót..
2013. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!