Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet a fogamzásgátlótól? Mit...

Lehet a fogamzásgátlótól? Mit tehetek, volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Mercilont szedek kb. 2 éve, azóta elégge érzékeny lettem, könnyen elsírom magam, és a libidóm sem a régi,majdnem egyenlő a nullával. Az, hogy ilyen irányban megváltoztam még egybeesik pár másik eseménnyel, voltak családi gondjaim, és azonkívül elég sok stressz is ért az utóbbi két évben,kevés alvás, idegeskedés, viszont volt úgy, hogy 2-3 hónapig egész laza életet éltem, és akkor sem változott sem a libidóm, sem az érzékenységem. A családban van gyógyszerész és orvos is, az ők véleményüket kértem ki a témáról, de mindkettő azt mondta, hogy a fogamzásgátló nem okoz ilyen tünetet, ami engem meglepett, mert úgy tudtam, hogy ez a két tünet a legelterjedtebb "sztereotípia" ami a tablettákat illeti. Egyelőre habozok nőgyógyászhoz menni ezzel a témával, azért amit a rokonaim mondtak, és időm sincs túl sok, de kíváncsi lennék, hogy valaki járt-e már hasonló cipőben és ha igen, hogyan változtatott (más koncentrációjú tabletta, másfajta védekezés stb.) . Köszönöm a válaszokat:) 18/l
2013. febr. 1. 06:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel a fogamzásgátló hasonló hatású a szervezetre, mint egy terhesség, ezért egyáltalán nem lehetetlenek az ilyesmi tüneket.


Ettöl függetlenül igen sok nönek van olyan panasza, csökken a szexre a kedve, és az érzelmi labilitás is elég gyakori.


A rokonaid - hiába mondják magukat szakembernek - nem igazán értenek a dologhoz, a fogamzásgátló okozHAT ( még ha nem feltétlen okoz is mindenkinél) ilyen tüneteket.

A legokosabb, ha a nögyógyászt felkeresed és vele beszéled meg, mert esetleg más készitménynél nem lesznek ilyen mellékhatások nálad. Ugyanis minden nö másként reagál valamennyire, éppen ezért van többféle összetételü tabletta.

2013. febr. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, de a nőgyógyász sem tudja előre , hogy kire milyen hatással lehet a foggátló. Csak próbálgatni lehet...aztán valamelyiknek nem lesz, illetve nagyon pici mellékhatása lesz esetleg.
2013. febr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" A családban van gyógyszerész és orvos is, az ők véleményüket kértem ki a témáról, de mindkettő azt mondta, hogy a fogamzásgátló nem okoz ilyen tünetet, ami engem meglepett, mert úgy tudtam, hogy ez a két tünet a legelterjedtebb "sztereotípia" ami a tablettákat illeti. "



Azért ez elég durva. Vagy tájékozatlanok, vagy vmi érdekeltségük van abban, hogy gyógyszert szedj?

Ugyanis ez nem sztereotípia, hanem egy lehetséges mellékhatás, ami a betegtájékoztatóban is fel van tüntetve.


Az egyik leggyakoribb mellékhatás a libidó csökkenése. Barátnőm annyira szenvedett emiatt, hogy áttért az óvszerre. Azóta sincs ilyen gondja, pedig sem az élete nem változott, sem a párja!


Hagyd abba a gyógyszert 3 hónapra, ha javul, akkor az volt az oka.

Utána esetleg próbálkozhatsz másik tabival, de lehet, hogy attól is elő fog jönni a gond.

2013. febr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!