Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Igaz, hogy létezik egy "betegs...

Igaz, hogy létezik egy "betegség", ami miatt egyeseknek nem lehet tampont használni?

Figyelt kérdés

Száz lány vagyok, de tampont használok. Nemrég kezdtem el igazából és jó meg minden, amikor felteszem nem fáj, max egy nagyon kicsit, de amikor kihúzom fájni szokott..kellemetlen. Igaz, hogy van akiek ún. szeptált szűzhártyája van, ami miatt nem tanácsos tampont használni, mert olyan vastag a szűzhártya, hogy kihúzáskor beleakadhat a tampon és nem lehet kivenni?

Segítsetek. Köszönöm



2013. febr. 14. 21:49
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsánat: szűz akart lenni
2013. febr. 14. 21:50
 2/8 anonim válasza:
igen, a TSS.olvasd el a papírt,ami a tampon mellett van.vagy olvass utána a neten
2013. febr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A TSS csak egy dolog amiért nem jó a tampon, de okozhat fertőzéseket és méhszájsebet is.
2013. febr. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit az előző válaszadók írtak, de az nekem nincs, mert akkor már nem itt kérdeznél. :) Ez valószínűleg csak a szűzhártyád miatt van. Amikor felteszed a tampont, akkor még vékonyabb, ezért nem fáj, amikor viszont megtelt, akkor növekszik a térfogata és a hüvelyed, meg a hártya még nem szokott hozzá, hogy így meg kell "nyúljon". Ne aggódj, ez mindenkinél így van, aki kezdő. Nincs semmi bajod.
2013. febr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3

Első mondat: *neked

2013. febr. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg azért fáj, amikor kiveszed, mert túlzottan megtelt, ahogy az előző válaszol írja, de nekem az a tapasztalatom, hogy pont akkor fájt, amikor túl hamar vettem ki. Éveig, mert sose vártam meg, hogy rendesen megteljen, azt hittem, h minden pisilésnél ki kell venni. :s

Amúgy már nem tampont használok, mert nekem is volt méhszájsebem, és azt mondta a nőgyógyász, h lehet a tampontól, és ő amúgy is ellenzi a használatát. Teljesen jó megoldás a betét és a vatta is, amit nem kell feltolni, csak a szeméremajkak közé helyezni.

2013. febr. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nekem is van amikor jobb a betét, de a tampon egyrészt kényelmesebb másrészt, nekem túlságosan sok a mnestruációm ahhoz, hogy betegyek egy vattát (amitől kb. 5 perc alatt átáznék) vagy betétet... egyébként a méhszájseb kialakulását hogyan lehet észrevenni??
2013. febr. 16. 15:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, h nem kell hagyni megtelni! Kell! Viszont a kezdő tamponhasználóknak könnyebb a tampont felhelyezni, mint leszedni, mert kifelé már egy nagyobb "dolgot" húz az ember lánya! Ne aggódj kérdező, hozzá fogsz szokni.
2013. febr. 18. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!