Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati műtét előtt...

Nőgyógyászati műtét előtt (petefészekciszta) mennyit kell várni a műtőben hogy elkezdjék az altatást? Ébren leszek még amikor mellém készítik az eszközöket (szike, csipeszek stb. )? Hogy fognak altatni? 19/L

Figyelt kérdés

2013. febr. 18. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ragaszkodsz a műtéthez? Próbáltál már máshogy meggyógyulni?


[link]

2013. febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hanni26 válasza:

Ha 1-2 5cm-nél nagyobb cisztád van azt meg kell műteni , mert komoly baj lehet belőle.

Műtő előtt kell egy kicsit várni, majd a műtőasztalon, pár perc. Én "vénás altatást" kaptam. De azt már nem fogod látni hogy melléd készítik az eszközöket... (személyes tapasztalat) Minden rendben lesz, ne aggódj!

2013. febr. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ami kínos, az az amíg a műtőben felfekszel csupaszon az asztalra a műtősfiú bámészkodása mellett és lekötözik a terpeszben levő lábaidat. Utána alvás és a többire nem emlékszel majd.
2013. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez így elég vacak sajnos. Emlékszem amikor Magyarországon műtöttek akkor a műtőben altattak és már az osztályon kaptam nyugtatot. Utána nem állhattam lábra az injekció miatt es a műtősök raktak ide oda ölben. Elég kínos az egész, arról nem beszélve hogy valami papírt kerestek és amikor mondtam hogy az osztályon van az ágyam mellett akkor hülyének néztek és mindenféle megjegyzéseket kaptam hogy már hülyeséget beszélek.

Azóta nővér vagyok Angliában és itt nagyon nem így mennek a dolgok. Külön altató van, ahol minél hamarabb elaltatják a betegeket, hogy minél kevesebb lelki trauman kelljen keresztül menni. Nem látnak semmi szikét, semmi lekötözést és nincs meztelenkedés.

2013. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy nálunk miért kell ennek így lennie?...
2013. febr. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én maszkos altatást kaptam pár percet vártam míg fel feküdtem.
2013. márc. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!