Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Petefészekciszta műtét előtt...

Petefészekciszta műtét előtt állok! Mi van, ha közbe terhes lettem?

Figyelt kérdés
Jövőhét szerdán fognak operálni és csinálnak Hsg-t is!Műtét után leszek dpo.12.napon,tehát valószínű akkor fog megjönni!Az lenne a kérdésem,ha esetleg sikerült és ugyebár a teszt nem biztos,hogy kimutatja és az Uh-on se lehet még látni semmit,és megoperálnak,megcsinálják a Hsg-t,akkor elveszíthetem a leendő magzatomat?Bocsi,hogy hosszúra sikeredett,de már több mint 1 éve nem esek teherbe és nagyon szeretnék gyermeket!
2012. febr. 1. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha eleve ilyen problémáid vannak, akkor elég nehéz teherbeesni, tehát valószínű, hogy vagy az. Viszont ha mégis, akkor simán megmaradhat a baba, mert a méhedet, hanem a petefészkedet műtik. Az egyik ismerősömnek a veséjét műtötték. A kórházból hazafelé vett egy tesztet, és már akkor 6 hetes terhes volt. A baba egészségesen született!
2012. febr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát azért ez kicsit bonyolultabb, de tény, hogy nem valószínű, hogy ez lesz a helyzet. Ha nagyon aggaszt, kérj vérvételt és HCG tesztet a műtét reggelén, és ha kis gyanú is van, halasszátok el. Egyébként későbbi terhességben műtenek petefészek cisztát, de koraiban nem igazán jó ötlet.
2012. febr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én nem értem.Miért olyankor műtenek?Nekem volt jó pár nőgyógyászati műtétem,legutolsó ciszta miatt.Akkor is menszesz után csinálták.
2012. febr. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!

Ezt az időpontot jan.2-án kaptam és lett volna hely jan.26-ra,de azt számoltuk,hogy pont akkor lesz meg,így a legközelebbi időpont a febr.8 volt!De hiába számoltuk ki a menszi időpontját a természet megviccelt és majdnem egy héttel hamarabb jött meg,így minden elcsúszott és most még ovum is hamarabb lett,mint szokott lenni!Mindig a 14-15.napon szokott lenni,most meg a 10.-en volt!Hát ez van!Úgy látszik bebolondult a szervezetem!

2012. febr. 1. 14:31
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni,hogy ez a 3.ciszta műtétem lesz ugyanazon a petefészkemen.
2012. febr. 1. 14:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Pfff, hát nem semmi! Mármint hogy a 3. műtét, ezek szerint nem használt az első kettő sem. Engem is műteni akartak, meg HSG-t de olyan össze vissza jött meg, hogy egy időpontot se tudtunk belőni. Amit utólag nem is bánok. Elindultam keresni egy jó endokrinológust, aki megállapította a PCO-t, mondta ha műtenek vele, az nem szünteti meg a probléma kialakulását. Merckformint kaptam, diéta és mozgás. 10 hónapra rá terhes lettem spontán, és már 4 hónap alatt eltűntek a ciszták. Lehet hogy nálad is a baj forrását kéne megtalálni nem?
2012. febr. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már mindenhogy ki vagyok vizsgálva,voltam endokrinológusnál is és se pco,se Ir nem igazolódott a pajzsmirigyem is jó,úgyhogy maradt a Hsg!
2012. febr. 1. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is ragaszkodj a műtét napján (vagy 1 nappal előtte) egy vérvételes terhességi teszthez! Bocsánat hogy offolok, de mi az a Hsg? Én is PCOS vagyok, de nekem ilyet nem említett a doki.
2012. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Petevezeték átjárhatósági vizsgálat!Kontrasztanyagot juttatnak be a petevezetékbe és röntgenen keresztül megnézik,hogy átmegy-e a kontrasztanyag és ezzel megtudják állapítani,hogy van-e elzáródás vagy szűkület!
2012. febr. 2. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!