Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Annyira el vagyok már keseredv...

Annyira el vagyok már keseredve! Én más soha nem élhetek normális, teljes életet?

Figyelt kérdés

2010-ben volt egy kolposzkópos műtétem,mert P3-as lett a rákszűrésem eredménye. Elváltoztak a sejtek a méhszájon.Aztán a szövettan sem lett túl jó. Azóta fél évente kell járnom rákszűrésremés mindig találnak gombát,vagy méhnyakgyulladást. Nem használhatok intim törlőkendőt és intim mosakodógélt. Nem használhatok tampont. Nem javallott élményfürdőbe mennem sem. Azt sem ajánlja az orvosom,hogy gumi nélkül védekezzek.

Ma voltam az esedékes szűrés eredményéért. Újra gombás fertőzésem van. Újra antibiotikum kúra. Fél évente kapom a lórúgásnyi antibiotikum adagokat,hüvelykrémet,tablettát,bogyókat,mindent. A dokim azt mondta,jobb lenne,ha 3 hovanta járnék szűrésre!

Egyszerűen annyira belefáradtam ebbe az egészbe már! Annyira vigyázok,hogy még itthon sem ülök a wc-re senki után,nehogy valami bajom legyen,vagy én megfertőzzek valakit. Nem ülök le hidegben sem sehova,ahol felfázhatok. Ma is volt a dokinál egy nő aki nevetgélve mesélte,hogy lecseszte az orvos,mert már 8 éve nem volt szűrésen,pedig 8 évvel ezelőtt elváltozott sejteket találtak neki is. Nem kívánom senkinek,hogy ezeken keresztül menjen,de igazságtalan,hogy velem mindig kiszúr az élet,másnak meg nem lesz baja,aki tesz nagy ívben a dologra!

Mikor élhetek már teljesértékű életet? Lesz olyan egyáltalán? Vagy nekem örökre marad a rettegés,hogy mikor lesz megint bajom?

Volt valaki még így? Tudtok tanácsot adni,hogy legalább ne kelljen mindig azt a sok gyógyszert beszednem?

Annyira elegem van már :(!

24N


2013. febr. 19. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Életmód váltás!


Szerintem feltétlen térj át valamilyen egészségesebb étrendre, pl candida diéta, kerüld a szénhidrátokat stb. Vércukrod rendben van?


Nem ártana egy általános immunrendszer erősítés is, helyre kell állítani a bélflórát, mert a bélflórából alakul ki a hüvelyflóra, a kettő összefügg. A sok antibiotikum csak rombolja az egészet.


Keress fel természetgyógyászt is vagy kineziológust. Az is elképzelhető, hogy valamilyen más gyulladás okozza ezeket a járulékos tüneteket. Vérvételt csináltak? Más vizsgálatokat?


Én először a bélrendszerre gyanakodnék! Mindenképpen ki kell tisztítani.

2013. febr. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De hogyan lehet a bélrendszert kitisztítani? Mondjuk ott tuti van gond,bár ez adódhat az összevissza evésem miatt is. Az biztos,hogy nem étkezem helyesen,de sajnos lehetőségem sem nagyon van rá. Persze igyekszem odafigyelni,csak nem mindig sikerül. Vérkép rendben szerencsére. De a candida diéta alatt nem lehet cukrot sem enni,ugye? Természetgyógyásznál voltam,ajánlott pár gyógynövényt,plusz levendula olajat,és a növények teájából plusz levendulaolaj keverékéből készített "löttyel2 kell hüvelyöblítést csinálnom. De már a hüvelyöblítésről is annyi rosszat hallottam,hogy félek csinálni :(!
2013. febr. 19. 13:39
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szar az egészségügy, nincs olyan, hogy ha valakinek összetettebb problemje van, akkor egy csapat orvos a különböző szakterületekről összeül, és összedobják amijük van.

Lehet ezek a tünetek csak melléktünetek, mert ezek szemmel láthatóak, de a probléma oka máshol van. Minden betegségre minden ember szervezete máshogy reagál, máshogy éli meg.

Sajnos nem adja könnyen magát a betegséged, és ezért az életben csak azt a kárpótlást kapod, hogy bölcsebb leszel, mert meg kell oldanod ezt a problémát.

Folytatni kell a dolgot, de nem ott ahol eddig. Ki kell venned a részed a folyamatból, azaz neked is kéne nyomozni, tesztelni magad. Volt-e olyan időszak, amikor picit jobb volt-e már, összefüggésbe tudod-e hozni akár mivel. A rákos sejtre nem tudok semmit mondani, de ha az azóta nincs, csak a gombás fertőzések lehet már nincsenek is összefüggésben vele.

Gondolom tényleg akarod a változást. Próbálkozz olyan utakon, amin még eddig nem. Kérj káziorvostól beutalót belgyógyászatra, vagy endokrinológiára esetleg. Csináljatok béltükrözést, vegyenek mintát, és vizsgálják meg a szöveteket stb..

A doktorokat meg sajnos meg kell győzni, hogy jobban foglalkozzanak veled, mivel az életedről van szó, ugyanúgy ellehetetleníti mint egy köztudottan súlyos betegség, ebben épp az a súlyos, hogy nem találták meg az okát.

Minden jót. 19/f

2013. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Figyelj!


Nem tudom most hogyan étkezel, de ha változást akarsz akkor igen is erőfeszítéseket kell tenni. Elismerem, hogy az egészséges étkezés sokszor több pénzbe kerül, de nem lehetetlen megoldani.


Olyan nincs, hogy nem tudod megoldani, csak nem akarod. A cukrokat elhagyni nem olyan nagy cucc. A finomított szénhidrátokat sem, egyszerűen tudatosan kell vásárolni és étkezni.


Rengeteg szakember van, aki kifejezetten Candida "irtással" foglalkozik. Barátnőmnek is rendszeres hüvelygombája volt és kiderült, hogy candidás, diétáznia kellett. Azt sem értem gombára miért jó az antibiotikum, antimikotikum kéne, mert előbbi baktériumra hat. Persze a felülfertőződésre adják biztos, de ha a probléma gyökerét nem kutatod fel, akkor bizony életed végéig ez lesz.


Túlsúlyod van? Az is sokat számíthat. Inzulinrezisztencia?


Sajnos azt kell mondjam, helyetted senki sem fogja ezt megoldani. Keresni kell egy jó szakembert és bizony erőt venni magadon és komolyan változtatni, mert a tested jelzi rá az igényt. Figyelmen kívül hagyhatod, de nem lesz érte hálás, kifogás meg mindig akad, de hosszútávon nem éri meg.

2013. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Az a természetgyógyász sem volt valami nagy májer, mert ő is csak a probléma tüneti kezelését szorgalmazta, összefüggéseiben kell látni a dolgokat. Öblögethetsz levendulával, de igazából egy súlyos bélrendszeri diszharmóniánál mit sem fog érni az irrigálás.


Nem mellesleg hormonvizsgálatot is kérnék. Hihetetlen, hogy ennyire nem foglalkoznak a dolgokkal.


Bármilyen bélrendszeri vagy hasűri betegség is okozhatja. Én úgy gondolom ez nem kívülről jövő fertőzés hanem belülről jön.

2013. febr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Nagyon kedves vagy! Sajnos az egyik legnagyobb gond az,hogy jelen pillanatban nincs munkám,és nem vagyok támogatott és sajnos be sem tudom fizetni azt az összeget,amit havonta kéne az OEP-nek. Szóval míg munkám nem lesz,kivizsgáltatni sem tudom magam alaposan. De amint lesz lehetőségem mindenképp a végére járok,csak már kezd a türelmem meg a kitartásom is elfogyni.
2013. febr. 19. 14:07
 7/15 A kérdező kommentje:

"Az üzenet küldője: Donu

Az üzenet címzettje: Ismeretlen kérdező

Az elküldés időpontja: ma 14:05

Az üzenet oka: A kérdés: Annyira el vagyok már keseredve! Én más soha nem élhetek normális, teljes életet?

Az üzenet szövege: hiányzik a tampon a pinádba mi? -.-"


Az ilyen és ehhez hasonló jelzővel sem illethető,egyének kérem,kíméljenek!

2013. febr. 19. 14:09
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok túlsúlyos és cukorbeteg sem! Igazából tényleg nem is foglalkoznak nagyon a dologgal. Nem küldenek sehova,semmilyen kivizsgálásra. Néha csinálnak vérképet,de az meg jó. Már arra is gondoltam,hogy rákos vagyok és ezek ilyen kísérőtünetek (persze nem méhnyakrák). Már minden rosszra gondolok! Persze,tudom,nem szabad,mert az ember bevonzza a negatív dolgokat is,de hát ennyi minden után,már minden megfordul az ember fejében!
2013. febr. 19. 14:12
 9/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy most ilyen helyzetben vagy. Érthető, hogy így nehézségekbe ütközik egy alapos kivizsálás. Ettől függetlenül javaslom, hogy az étkezésekre fordíts nagyobb figyelmet. Fokozatosan csökkentsd a finomított szénhidrátok mennyiségét és fogyasszál sok folyadékot, főleg vizet vagy teát cukor nélkül. Lehet kapni kifejezetten méregtelenítő meg gombaellenes teákat. Ami a legfontosabb, hogy pro- és prebiotikumokat szedjél, gyógyszertárban már 1000 forinttól kaphatóak. A Lacto 7 szerintem nagyon jó, de sokféle van. Azok a legjobbak, amikben többféle probiotikus baktérium törzs is van. A normaflore nem jó!!! Én egy alapos tisztító kúra után/közben csinálnék egy ilyen probio kúrát. Ez szerintem nagyon fontos a TE esetedben.


Amivel még érdemes foglalkoznod, hogy vannak-e pszichés gondjaid. Úgy értem a nőiesség terén mennyire tudsz kiteljesedni. Mert ha agyban ezekkel gondod van, akkor könnyen szomatikus tüneteket produkálhat. Pl. a szexualitás elutasítása, az aktusoktól való félelem undor, korábbi rossz élmény. pl zaklatás, molesztálás, korábbi abortusz könnyen vezethet állandósult fertőzéshez. A szervezet ezzel is védi magát, de ilyen esetekben a probléma gyökere pszichés. Remélem tudtam segíteni.


Jobbulást kívánok!

2013. febr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerencsére szexuális téren nincsenek gondjaim,viszont pánikbeteg vagyok és szorongok. Ez is lehet ok?
2013. febr. 19. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!