Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S. Mi a teendő méhszájse...

S. O. S. Mi a teendő méhszájseb esetén?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam nőgyógyásznál, és megállapították, hogy méhszájsebem van. A doktor úr felírt egy kúpot, amit egy héten keresztül napi egyszer kell alkalmazni és majd vissza kell mennem. Kicsit félek, de addig is lenne néhány kérdésem, esetleg valaki járt már hasonló cipőbe.. az a kúp, amit felírt a doki.. enyhíteni fogja? Mármint az utóbbi időben nagyon sok folyásom van/volt és hát ez is az egyik tünete, és a kúp végül is ezt a folyást szünteti meg, nem? és ha elmúlik a folyás, a "seb nem gyógyul meg magától"?

A napokba meg fog jönni a menstruációm. tampont, vagy betétet használjak inkább? vagy mindegy? ez nem befolyásol most a "gyógyulási időben" semmit?

Az is érdekelne, hogy ameddig "nem gyógyulok meg", vagy amíg vissza nem megyek a nőgyógyászhoz, addig ne is éljek nemi életet?

Azt is olvastam a internet, hogy a méhszájseb okozta egyik probléma a pecsételő vérzés a szexuális aktus után. Nekem ilyen nem volt még. Akkor ez azt is jelentheti, hogy nem nagy a probléma?

Segítségét előre is köszönöm!



2013. febr. 19. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:

hát, sok kérdésedre nem tudok válaszolni, de egyet tudok. a barátnőmet pár hete műtötték meg méhszájsebbel, és a szövettani lelete most jött meg, hogy rákos sejteket tartalmazott a seb.

a helyedben én azonnal elmennék másik orvoshoz is, biztos, ami biztos.

2013. febr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem kb. 1 éve fagyasztották a méhszájsebemet. Kúpot nem kaptam, bár nem is véreztem, rákszűrés közben vette észre a doki, úgyhogy nem tudom, hogy a kúpnak milyen hatása lehet. A seb biztos nem fog meggyógyulni magától, mert ez gyakorlatilag nem egy hagyományos értelemben vett seb, hanem elváltozott sejtek halmaza (a doki anno elmagyarázta, hogy mi hogyan van a lapos meg a hengeres hámsejtekkel, de már nem nagyon emlékszem).

Nekem az után jött meg a mensim, hogy lefagyasztották a sebet, akkor azt mondta a doki, hogy lehetőleg ne használjak tampont és ne éljek nemi életet kb. 2 hétig. De így, hogy te még nem vagy túl a fagyasztáson, nem tudom, mit szabad és mit nem. Azért a biztonság kedvéért én inkább betétet használnék a helyedben.

Pecsételő vérzésem (mint már említettem) nekem sem volt, de igazából nem tudom, mennyire volt "vészesnek nevezhető" az én sebem. A doki szerint 5 Ft-os nagyságú volt.

Elmentem fagyasztásra, kellett vinni görcsoldó tablettát meg tisztasági betétet. Maga a fagyasztás egy 1 perces művelet, semmit sem lehet közben érezni, csak utána görcsölt nagyon a hasam, de azt is ki lehetett bírni. Fél órával a fagyasztás után már suliban voltam :) Kaptam oldatot amivel azt hiszem 1 hétig kellett irrigálni, utána visszamentem, és azóta is minden rendben :)


Nem kell félni, tényleg nem egy nagyon veszélyes dolog a méhszájseb, úgy tűnik, nálad is időben észrevették, úgyhogy ne izgulj :)

2013. febr. 20. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sem tudok sok kérdésre válaszolni.

Ex-lakótársnőmnek volt méhszájsebe, neki meg is mondta az orvos, hogy ne éljen nemi életet-persze nem fogadta meg és csak rosszabb lett a helyzet.

Betétet használj inkább.

Még egy tanácsot mondott neki az orvosa, hogy egyen sok fokhagymát.

2013. febr. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem volt méhszájsebem kb 8 éve. Semmi tünete nem volt csak talán hogy kicsit darabosabb volt a folyásom. Se nem fájt, semmi. Én nem kaptam kúpot hanem ecsetelték kétszer attól nem mult el igy lefagyasztották. Ez egy kb 2 peces művelet ami nem fáj picit kellemetlen, de nekem volt már kellemetlenebb ráksűrésem ennél, szóval tényleg nem kell tőle félni, én nagyon be voltam sz.rva. Csak pici feszülő érzés volt a hasamban. Utána rá fél órára picit fájt ahasam, mensi szerüen, bevetteme gy gygyszert és el is mult. Aznap otthon pihentem mert mondták ne menjek már sehova. másnara semmi bajom nem volt. utána jó egy hétig erős folyás szerűség volt, de teljesen szintelen szagtalan és nem olyan mitn a sima folyás hanme mint a víz. De ez ezon kivül hogy betétet kellett hordani nem votl gáz. ja és 6 hétig nem lehetett nemi életet élni.

Csak azért irtam le ilyen részletesen hogy ha neked is erre kerül a sor ne aggódj annyira és tudd mi várható.

Viszont most a menstruációkor semmiképp ne használj tampont. Mivel elhet épp az okozta. gyakran az a ludas, mert ahogy bent van a vér marja ki a méhszájat. van akinek soha semmi baja a tampontól van akinek lesz mindenféle nyavaja tőle. Lehet Te érzékenyebb vagy rá. Ez hajlam kérdése. Azt hogy élhetsz-e nemi életet kérdezd meg de szerintem amig nyomod a kúpot ne. Általában minden ilyen kűpos dolognál azt mondják hogy nem szabad. Ha végig gondolod jogos is. Na meg nem is épp guszta mivel a hüvelyedben mindenképp van a kup maradványaiból.

2013. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!