Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet sportolni egy...

Mit lehet sportolni egy inkontinens nőnek?

Figyelt kérdés
Három éve egy baleset miatt teljesen vizelet inkontinens vagyok, semmi más szervi bajom nincsen. Szeretnék valamit sportolni,mozogni, tornázni vagy akármit, olyan helyen ahol nem néznek le. Sajnos pelenka nélkül nem tudok még néhány percet se lenni, tehát valami olyasmi érdekel ahol az öltözőben is nyugottan átcserélhetem magam. L/32
2009. szept. 8. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jóga?

Amúgy nem a sporttól függ lenéznek-e, hanem a társaságtól. És aki lenéz, az csak egy primitív állat lehet, és még arra sem érdemes hogy ránézz.

Egészségügyi dolgozó

2009. szept. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az nem helyfüggő, hogy hol néznek le, hanem az odajáró emberektől...


A férjemnek is ez a problémája, csak születése óta. Ő biciklizik, ez az izmokat is erősíti a gát környékén. Egyébként erősíteni is járt. Itthon felvette a betétet, a mosdóban tudott cserélni.

2009. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ne pelenkának hívd, az erősíti a rossz érzéseidet. Inkább betétnek. (Mint amikor megjön.)


És nagyon sok kitartást kívánok!

2009. szept. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, aki azt irta hogy gondoljam azt hogy csak betétem van igen igazad van csak mások azt az izét ami a lábamköszt van és elöl a púppomtol hátul a derekamig ér és rettenetesen ront és zörög stb. stb. hát nehezen lehet nem észrevenni.

Igaz vannak olyan betétek, például a Tena Flex amivel a munkahelyemre is járok, vagy a molimed nagy betétek amelyek ha ráöltözök( két franciabugyi,body, rövidnadrág) nem anyira látszanak, de mégis látszanak. Voltam néhányszor tornázni és már az első nap elkezdtek a hátam mögött beszélni... Erröl enyit, sajnos .....

2009. szept. 8. 20:19
 5/13 anonim ***** válasza:
Az ilyen barmokkal ne foglalkozz mert tényleg annyit sem érnek h rájuk nézz...ezek primitív agyatlan emberek akik nem tudnak felfogni dolgokat...és ez társaságtól függ tényleg nem helytől...és a mosdóba tudsz cserélni...ha pedig nem akarsz összejárni másokkal sportolni akkor tudsz kerékpározni vagy erősíteni vagy bármit amit lehet egyénileg is..sok kitartást és hajrá!!!
2009. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A női Tena betétekhez nem jár hálós nadrág? Ugyan a férjemnek nem akkora a betéte, mint a tiéd (bár volt neki), de a hálós naci eléggé leszorítja.


Esetleg a barátnőiddel együtt nem járhatnátok? Nem egyedül kellene szembenézned a bunkókkal...


A bicikli azért még szóba jöhet. :)

2009. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Szia!

Lehet, hogy hülye kérdés, de az intimtornát próbáltad már? Az sem segíthetne? Vagy véglegesen roncsolódtak az izmok? Amúgy véleményem az előttem szólókhoz hasonló, annyira agyatlan és lelkiszegény, hogy rondábbat ne is írjak, aki ilyenen nevet, meg összesúg! Utálom az ilyeneket! Bocsi, hogy így kifakadtam...


Az intimtornával kapcsolatban, a Kriston Andreának van otthon végezhető dvd-je is, de van egy másik is, ezt ingyen lehet igényelni a www.corewellness.hu honlapon, ez Kari Bo dvd-je, én már megkaptam (kb. egy-két hónap) és kipróbáltam, tetszett! :)


Üdvözlettel: L/33

2009. szept. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Tudjátok én nagyon szeretek mozogni, tornásztam, kosárlabdáztam, és egy kicsit atlétizáltam az általánostol a egyetemig. Most is othon rendszeresen tornázok. Othon.

A gátizom gyakorlatok nálam nem segitenek, nem akartam megemliteni , három éve amikor a kislánjommal voltam terhes (a második terhesség) megsérült egy ideg és nem érzek semmit, van amikor csak csepeg van amikor 7-8 óráig hiába akarok nem tudok pisilni majd egzszer csak mind kiürül, az nagyon rossz hogy semmit nem tehetek.

Ami nagyon hiányzik az a társaság,van két jó barátnőm de ők nem nagyon sportolnak. A másik dolog hogy nagyon szégyelem hogy mi történik velem, még a munkahelyemen se tudják, lehet hogy kolegáim észrevették hogy annak ellenére hogy elég arányos az alkatom , 53 Kg vagyok, fránya szoknyákba járok a munkahelyemre , még szerencse hogy csak én vagyok nő a cégnél. Hát ez van. Ha tudtok valami jó tippet várom válaszaitokat. Sziasztok.

2009. szept. 8. 21:56
 9/13 anonim válasza:

menjél tornázni nyugodtan és ne foglalkozz vele mit mondanak a hátad mögött. A te egészséged fontos. Biztos nehéz és kellemetlen, de ahogy irtad is nem lehet tenni ellene. Ezért nem kell hogy szégyeld. Csináld azt amihez kedved van. A primitivekkel meg ne foglalkozz. Örülhetnek hogy nekik nincs ilyen problémájuk.

Esetleg az segithet, hogy ha régebbóta jársz egy társasággal tornázni és megpróbálsz szóbaelegyedni velük esetleg elmondhatnád hogy miért van. Ez nem szégyen és lehet hogy utána nem fognak sugdosni a hátad mögött.

Sok sikert és kitartás. Fel a fejjel :)

2009. szept. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit szólnál a túrázáshoz ? Hidd el, komoly fizikai igénybevétel, nálam többször volt már olyan, hogy lépni sem tudtam az izomláztól, mert nem voltam felkészült. Ezt általában nadrágban teszik, még nyáron is, és egy bővebb fazon sok mindent takar. A megjegyzésekről annyit, tudom, mit érzel, hidd el, amit az előttem válaszolók írtak, hogy nem érdemes ilyenekkel foglalkozni. A túrázásnak vannak szakosztályai, szervezetten teszik, megismersz egy új közösséget, de teheted egyedül is. Nagyon drukkolok neked !
2009. szept. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!