Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy zajlik a hormonvizsgálat?...

Hogy zajlik a hormonvizsgálat? És az inzulin rezisztencia vizsgálat?

Figyelt kérdés

Gyereket szeretnénk, én kértem a dokit, hogy nézzük meg a hormonokat, persze azt már elfelejtettem megkérdezni, hogy hogyan zajlik majd. A ciklus 3. és 21. napján kell majd mennem, gondolom vérvétel nem? Éhgyomorra kell menni?

Az inzulin rezisztenciát másik helyen csinálják, ott is fontos, hogy melyik nap megyek?


2013. febr. 25. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
igen éhgyomorra menj. Csak vérvétel lesz. Az inzulint mindegy mikor nézik. éhgyomorra menj és vigyél egy fél citromot. Gondolom 3 pontos vérvétel lesz. 0 perces aztán emgiszod a cukros löttyöt, aztán 60 percnél és végül 120 percnél. Nem ajánlatos nagyon jönni menni a vérvételek között mert állítólag az is változtathat az eredményen. Szoval ajánlatos nyugalomban végig ülni ezt a 2 órát.
2013. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a hormonvizsgálat előtt nyugodtan ehetsz, de az inzulinvizsgálat előtt nem szabad. Én egyébként citromot nem vinnék, nem véletlenül nem kaptam én sem a mensmentisben. Az inzulin rezisztencia vizsgálatnál szerintem mindegy, hogy mikor mész, de azért jobb, ha rákérdezel.
2013. febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. febr. 26. 13:35
 4/5 anonim válasza:
Én most voltam ugyanilyen vizsgálatokon. Mindkettőt éhgyomorra csinálták, a hormonvizsgálat nálam csak egy vérvételt jelentett. Az inzulinrezisztencia vizsgálatnak egy része a cukorterhelés, amikor éhgyomorra meg kellett inni azt a tömény lötyit, és nekem fél órás csúszásokkal, összesen 6x vettek vért.
2014. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
bocsánat hogy belekotnyeleskedek de ki ad beutalót egy ilyen vizsgálatra?
2016. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!