Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciki ha 9-10 évesen kezdtem...

Ciki ha 9-10 évesen kezdtem el érni, de ehhez képest későn,14 évesen jött meg?

Figyelt kérdés

ti hány éve serdültetek már,mielőtt megjött? csak nekem tartott ilyen hosszú ideig a pubertás kezdete és az első menstruáció közötti időszak?


mert akik 9-10 évesen kezdtek el érni,azoknak rendszerint megjött 11-12,legfeljebb 13 évesen.

közrejátszhatott hogy 1 éven keresztül igen sovány voltam és aztán hirtelen híztam 5 kg-t?(pont azután jött meg)



2013. febr. 27. 20:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem 11 évesen jött meg, pedig én is elég soványka voltam. Utánan kezdtem serdülni, de továbbra is vèkony voltam. Olyan 15 lehettem, mikor elkezdtem szélesedni, illetve a melleim is megnőttek (jócskán)
2013. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki. Én is ugyan ezt éltem meg. Sőt, nekem az első mensesem óta még MINDIG nem rendszeres... Szóval elkezdtem érni 10 évesen. Tipikus szőrösödés, cicinövés, aztán ez leállt, és sokáig semmi. Aztán egyik nap észrevettem a tükörben, mintha kicsit változott volna az alakom. Nem sokra rá megjött!


igen, a hízásnak lehet köze hozzá, hisze lehet, hogy elkezdtek működni a hormonjaid, és ez lett a "mellékhatás". Szerintem egy egészséges pubertás kislány vagy, akinek időben jött meg a mensese! :) 20 N

2013. febr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Genetika. A francért lenne ciki?
2013. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

köszönöm,csak aggasztott a dolog,mert nem is egy hormonzavarom volt tavaly plusz hozzájött az hogy vékony voltam és ezért nem jött meg 12-13 évesen :s meg nekem mondjuk nem is ez volt a legkínosabb,hanem mivel testileg nem vagyok lemaradva(rendes mellem van,persze nem nagy,normális alakom van,nem vagyok alacsony,stb) és ezért mindenki azt hitte tavaly hogy nekem már rég megjött. saccra kábé mindenki azt mondta hogy hatodikban vagy hetedikben jöhetett meg nekem. ehhez képest csak nyolcadik őszén :d

köszönöm a nyugtatást is! :)

2013. febr. 27. 21:13
 5/17 A kérdező kommentje:

hát nem tudom hogy genetika-e mert anyának és a nővérének is 13 évesen,nagyinak kb 14 évesen,ami akkoriban még korainak számított!(akkor az átlag 17 volt)

szóval nem tudom,hogy van ez.

2013. febr. 27. 21:16
 6/17 anonim ***** válasza:
Az a lényeg: nem ciki, és ne aggódj emiatt :)))))
2013. febr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

oké értem,csak furcsállom mert gyorsan is értem mindig is. nem lassult le a fejlődésem azóta hogy bajok voltak.

köszi!

2013. febr. 27. 22:14
 8/17 anonim ***** válasza:
Pont ugy voltam vele, mint a második válaszoló! Egyszer a tükörbe nézvén észrevettem, hogy vmi. más , majd megjöttt nemsokára :D
2013. febr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Már jó párszor leírtam, de nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy SOHA SEMMI NEM CIKI AMIRŐL NEM TEHETSZ!!!!! Ezt egy életre jegyezd meg!!!!!!!!!!!!!!!
2013. febr. 28. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

nekem nem volt semmi olyasmi mint a második válaszolónak.

csak több és nyúlósabb lett a folyásom,ami már ugyanolyan volt mint egy náthás ember papírzsebkendőjének a tartalma..

2013. febr. 28. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!