Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Úgy érzem, van valami bajom,...

Úgy érzem, van valami bajom, és most rászántam magam a nőgyógyászati vizsgálatra, de rettentően félek, hogy megy ez az egész?

Figyelt kérdés

leszögezem, hogy 20 éves vagyok,voltam már dokinál,de csak fog.gátlót íratni, és ennek is vagy már 2 éve.azóta húzom halasztom, viszont olyan fél éve sokat fáj az alhasam, ha erőlködök, pl wc-zek, vagy ilyesmi, akkor be be szúr, kicsit olyan érzésem van, mintha mindig pisilnem kell,olyan feszítő, nyomó érzés.

Tudom, hogy már akkor el kellett volna mennem orvoshoz, de rettentően félek. Most viszont új párom van,és látja rajtam hogy nem vagyok jól, és kiszedte belőlem , mi a gond. nagyon erősködik hogy menjek el orvoshoz, és most már én is rábeszéltem magam. bármi is lesz, fél évnyi idegességnek végre vége.

De hogy mondjam majd el a dokinak mi bajom? soroljak fel mindenfélét? milyen vizsgálatok lesznek? meddig fog tartani ez az egész? Annyira félek hogy valami olyan bajom lesz, amiből ő látja hogy ez nem 2 hét alatt alakul ki, és aztán elkezd velem kiabálni, hogy már rég mennem kellett volna... :S nagyon nagyon félek.


2013. márc. 3. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Na várjunk csak...

2 éve fogamzásgátlót szedsz, de nőgyógyász még nem vizsgált meg egyetlen egyszer sem??? Remélem nm ahhoz a dokihoz akarsz visszamenni...


Egyébként nem kell aggódni, nem esznek meg. Persze mindenki fél az első előtt, én is be voltam szarva. Aztán mikor kijöttem, arra gondoltam, hogy "bakker, ezen paráztam ennyit??".


Bemész, köszönsz, leülsz. A doki kérdez pár dolgot (első menzesz ideje, utolsó vérzés ideje, ciklusodról pár dolog, szedsz-e vmi gyógyszert, van-e vmi betegséged, volt-e terhességed, nőgyógyászati műtéted stb.)

Utána bemész az öltözőbe, alulról levetkőzöl, felfekszel az ágyra.

Benyúl egy ujjal, közben megtapogatja a hasad. Csinál egy rákszűrést is vszínűleg. Esetleg megnéz UH-val. Nincs benne semmi szörnyű.

2013. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
2 éve is azért mentem be,mert nagyon fájt az alhasam. akkor azt mondta hogy nagyon erős peteérésem van, és megviseli a szervezetem. volt egy kis méhszájsebem, azt mondta ez sokszor előfordul mindenkivel, adott valami gyulladás csökkentő gyógyszert, és felírta a nekem megfelelő fogamzás gátlót. azóta csak házi orvossal irattam fel a gyógyszert, mindig elhárítottam ezzel a nőgyógyász látogatását. nem hozzá fogok vissza menni, azóta más városba is költöztem.
2013. márc. 3. 14:35
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát de akkor csak megvizsgált, nem?
2013. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én első körben azt mondanám, hogy inkább háziorvoshoz menj és ő majd a tünetek alapján eldönti, hogy hová küld tovább, ugyanis nem biztos, hogy egyértelműen nőgyógyászatiak a tüneteid.

Ha pisilésnél érzel ilyen tüneteket, akkor lehet hogy a problémád inkább urológiai és nem nőgyógyászati. Ugyanis húgyúti fertőzés és gyulladás is tud okozni alhasi fájdalmat és viselésnél feszítő érzést.

Illetve bármilyen nőgyógyászati fertőzés vagy gyulladást tud alhasi fájdalmat okozni, de az nem nagyon jellemző, hogy kivetül a vizelésre. Ezért gondolom én, hogy nem feltétlenül nőgyógyászati eredetűek a panaszaid és ezért javaslom, hogy előbb inkább a háziorvost keresd fel és ő majd elküld a megfelelő helyre, illetve vizsgálatokra.

2013. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Honnan tudta, hogy méhszájsebed van, ha nem vizsgált meg?
2013. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Lehet ez egy kezdődő sérv is akár. A háziorvosodhoz menj el. Ő megnyomogatja az alhasadat, valószínűleg vérvételre is elküld, meg pisivizsgálatra, hátha valamilyen gyulladásod van. Menni fogsz még valószínűleg ultrahangra is.
2013. márc. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

dehogynem, megvizsgált először mikor voltam, máshogy hogy írt volna fel gyógyszert? megvizsgált, adott gyógyszert, és ennyi. de ennek már 2 éve,azért izgulok ennyire.

Háziorvoshoz most iratkoztam ide át ( mondom, nem rég költöztem ) ő eleve kér nőgyógyászati vizsgálatról szóló papírt, szóval ígyis úgyis el kéne mennem, csak ugye parázok. főleg hogy hogy mondjam el neki, hogy érzem, hogy valami nem jó...:\

2013. márc. 3. 15:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Vissza ne menj az előző orvosodhoz!!

Méhszájsebre nem gyógyszert adnak, hanem lefagyasztják. Gyógyszer akkor adnak, ha valami fertőzés is van.

Arról nem beszélve, hogy méhszájseb esetén kontrollra kell menni 4-6-8 héten belül, mert ha nem múlik el és fagyasztották, újra kell fagyasztani, ha ez sem segít, akkor műtét.

2013. márc. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
+ kúpot
2013. márc. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
basszus. pedig annyira megnyugtatott akkor, hogy elég a gyógyszer, max ne szexeljek 2 hétig kb, és pihentessem.
2013. márc. 3. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!