Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » CT és MRI és UH alapján egy...

CT és MRI és UH alapján egy 6,5x5,5x5 cm-es dermoid cysta volt a jobb petefészkemen/ben. A műtét előtti uh vizsgálaton már nem találták. A tumormarkerek eredménye 13 majd 24 lett. Rosszindulatúnak nem volt nevezhető, de azóta is fogyok?!

Figyelt kérdés
Mi lehet az oka? Eddig kb. 13 kg ment le rólam. Rossz indulatú daganat is szétrepedhet? Olvastam elég sokat erről a dermoid cystáról, sok helyen azt írják, nagyon csekély %-ban rossz indulatú. Az ismerősi körömből 2 nőnek is ilyen volt, mindkettőnek rossz lett a szövettan. Tegnap annyira fájt a petefészkem, hogy fájdalomcsillapítót kellett bevennem. Az előző havi kontroll uh-on sem volt ott. Van valakinek tapasztalata erről a fajta betegségről?

2013. márc. 7. 16:35
 1/4 Napsugar11 ***** válasza:
A tumormarkerek emelkedhetnek cisztás elváltozásnál is. A ciszta gyakran válik rosszindulatúvá. Nem egészen értem, hogy honnan lehetett tudni, hogy nem volt rosszindulatú. Készült szövettan? Az jó hír, hogy nem látszott, mert képes magától is felszívódni, viszont a tumormarker emelkedése és a fogyás együttesen, az nem túl jó...
2013. márc. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem készült szövettan. Tavaly novemberben találták meg Mr-en, véletlenül, amikor a porckorongsérvemet vizsgálták (26 éves vagyok....) és márciusban tudott volna műteni a szülészem a Honvédban. Így én elmentem egy másik kórházba, ahol januárban lett volna a műtét, de akkor már nem volt ott. Ez a 2 orvos mondta nekem, hogy kizárt, hogy rossz indulatú legyen. Az itteni orvosom figyelte addig, míg nem lett volna a másik kórházban a műtét, ő csináltatta a 2 ca125-öt is. A poén az, hogy mikor az elsőt nézték, pont menstruáltam, az 13 lett. A második lett 24, közvetlenül a műtét előtti napokból. És mindemellett fáj a jobb bordám alatt a máj-epe környékem, olyan, mintha a bordám nyomna. A nyaki nyirokcsomóim is gyakran fájnak.
2013. márc. 11. 13:36
 3/4 Napsugar11 ***** válasza:

Ha ez most egy petefészek daganat lett volna, akkor felmerülhetne máj érintettség is, de nem gondolnék erre. Szerintem a dokid úgyis ellenőrizni fogja a CA125 tumormarker alakulását, mert annak a ciszta eltűnésével csökkennie kell majd.


A nyaki nyirokcsomó lehet esetleg felső légúti fertőzéstől is, nem kell mindig a legrosszabbra gondolni.


Ha a ciszta felszívódott, akkor lehet, hogy változtattál a gondolkodásmódodon, étkezési szokásodon, életviteleden, és emiatt már nem volt rá "szükség", hogy tovább tanítson. A GNM szerint minden betegség lelki eredetű, és tanítani akar minket.


Ha aggódsz, akkor hívd fel a dokit, akit ajánlottam, és ő biztosan tud segíteni, hogy mire érdemes figyelned.

2013. márc. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Mi lett a cystáddal azóta? Most nekem fáj a jobb petefészkem és volt amikor középidős cystát találtak már benne..
2019. ápr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!