Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szép bőr titka?

Szép bőr titka?

Figyelt kérdés
Már 2 éve szenvedek, pattanásos, aknés arcbőrrel, nagyon ritkán a mellkasomon is kijön egy két pati de nem vészesek, de az arcom nagyon durva! Ha kinyomok egyet, jön helyette 10, van amiben nicns is semmi csak genny de van ami meg csak dudorként jelenik meg és nagy fehér kukac jön ki belőle, de ezek mind be is gyulladnak. Ti tudtok valamit ami segíthet nekem? Már mindent kipróbáltam! Garnier összes termékét, kénes szappant, alkoholos arctisztitókat, meromycin ecsetelőt, acnessol clean-t, körömvirág krémet, Mindent tényleg!!! 2 hónapja Tetralysal antibiotikumot szedek mellette Skinoren kenőcsöt kenek a fejemre, plusz életmódot váltottam. Semmi cukor, tej, liszt, csak gyümölcs, zöldség, túró, jughurt és csirke hal. Most kis javulást mintha látnék, de tudtok azért még valmai megoldást adni?

2013. márc. 10. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
szedj cinket az is sokat segít. Kozmetikushoz jársz? Ha pl garnier össze termékét próbáltad az nem túl jó mert sok nem ilyen bőrre való. Jó lenne ha nem drogériás termékeket használnál hanem amit kozmetikus vagy gyógyszerész ajánl. Ilcsi termékek nagyon jók rá.
2013. márc. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az elfelejtettem kérdezni hogy hány éves vagy?
2013. márc. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csokit sem eszel sűrűn?

Mert vannak olyan emberek, akik a csokiban lévő anyagokra allergiásak, és teljesen pattanásosok lesznek tőle...

2013. márc. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát fogyózom is 1 éve lassan szóval nem eszem csokit max Túrórudit, 20 éves vagyok. Ezért nem értem, mert már a kamaszkorból azért már kilábalok. Köszönöm az eddigi válaszokaT!
2013. márc. 11. 17:33
 5/6 anonim válasza:
Szia! Teljesen meg tudlak érteni,hogy milyen rossz érzés,a sok gyulladt pattanás.Bár én nem voltam/vagyok annyira pattanásos,de nekem is vannak mitesszereim,pár pattanásom.Tudom,én még benne vagyok a tinikorban,hisz 15 éves vagyok.De nagyon érzékeny vagyok az ilyen dolgokra,ha kijön egy pattanás,rögtön azt hiszem,mindenki azt bámulja.Régebben,amikor még pattanásosabb voltam,hallottam a hátam mögött pletykákat.Hiába nem voltam annyira pattanásos,az itteni suliban,az osztálytársaim mellett annak számítottam.Nagyon elkeserített.Tudom,most olvasod a szöveget,és gondolod,hogy téged ez mit érdekel,mondanék valami kérdéssel kapcsolatost.AZ a rész most következik.Szinte minden drogériás kencét kipróbáltam,de egyik sem vált be.A patikaiak közül is sokat kipróbáltam.Érdekes,bár jönnek a bőrömre pattik,de nem zsíros.Így könnyen kiszárad.Meg amúgy is érzékeny.Tehát más megoldás kellett.Kozmetikusnál is voltam,de az csak elnyomkodott,de úgy,hogy egy heg 1 év alatt tűnt el.Idén viszont az interneten rátaláltam egy szépségklinika szerűségre,ahol elsőnek megnézi a bőrgyógyász a problémát.A bőrdoki azt mondta,nekem nincs szükségem gyógyszerekre,hanem ő a Zinerit ecsetelőt ajánlja,és mellette a kozmetikai részben a mikrodermabráziós csiszolást.A zineritet 10 hétig használtam,8 csiszolásra mentem el,és a bőröm szinte tökéletes lett.Nem nagyon jött vissza semmi.De a kettőnk problémája nem ugyanaz szerintem,szóval nem tudom,neked a csiszolás mennyire válna be.De szerintem megéri neked felkeresni egy ilyen komplett szépségklinikát,igaz,drága,eléggé,de ha megteheted,akkor menj el.De az is lehet,hogy neked ez belső eredetű,én is rendszeresen gyógyszert szedek betegség miatt,valószínűleg az is ront a bőröm állapotán.De a bőrgyógyászt mindenképpen fontosnak tartom esetedben.Hisz ahogy már írtam,lehet valami belső eredetű dolog.Én amúgy most a lemosók közül annyira semmit nem tudok ajánlani,nekem a lemosók már csak a szinten tartás miatt fontosak,de használni,nem tudom,hogy használnak-e.Én amúgy a Babé,és La Roche Posay termékeket ajánlom.De mint írtam,hatásukról nem tudok nyilatkozni,de nekem szinten tartják az állapotomat.Jönnek rám néha pattanások,de nagyon ritkán,és mitesszereim is alig vannak.Sok kitartást,és sikert kívánok neked,biztos te is megtalálod a megoldást! És bocsi,hogy ilyen hosszú lett,meg az elején a talán felesleges kitérőt!
2013. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, Végülis a megoldás a fogamzásgátló tabletta. úgy néz ki. Másfél hete szedem és már szinte nincs is rajtam semmi. Hihetetlen......
2013. máj. 10. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!