Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Abortusz tapasztalatok?

Abortusz tapasztalatok?

Figyelt kérdés
16, 17 éves lányok beszámolóját szeretném az abortuszról. Tudom hogy egyike a legkellemetlenebb témáknak, de lehetséges hogy nekem is túl kell esnem rajta. kérlek titeket írjátok le tapasztalataitokat! Még mielőtt valaki ítélkezne több mint 1 éves kapcsolatban vagyok, de lehet hogy megtörtént a baj. Köszönöm! 16/l

2013. márc. 10. 16:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
24%
add örökbe, úgy nem esik senkinek se baja!:)
2013. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
27%

add örökbe, úgy nem esik senkinek se baja!:)

L19

2013. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ha megtörtént "a baj" semmiképp nem döntök a szülés mellet, így az örökbeadás mellett sem. Abortuszról kérnék tapasztalatokat! Köszönöm..
2013. márc. 10. 17:05
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Ma nagy divat az abortusz ellenesség, és ijesztgetik a nőket, hogy egész éltre szóló lelkiteher. Ez nem igaz, ha tudod, hogy nincsenek meg a feltételei a gyerek tisztességes felneveléséhez. A gyerek szempontjából jobb, ha nem születik meg, mintha nyomorogna vagy nem rendes családi körülmények között nőne fel.

Aki pedig az örökbe fogadást javasolja, az biztosan nem adott még örökbe egyetlen gyereket sem. Egy egészséges érzelmű nő , ha kihord és megszül egy gyereket, nem tudja eldobni úgy,mint egy felesleges valamit. Ez nagyobb trauma neki, mintha elvetetné. Tudja, hogy valahol él a gyereke, de azt nem, hogy milyen körülmények között. Nem tudja, hogy egészséges-e, hogy tanul, mi lesz belőle stb. Várhatja, hogy 18 éves kora után felkeresi és megkérdezi tőle, hogy miért dobta el. Van egy ilyen ismerősöm és állandóan az örökbe adott gyerekről gondolkozik.

Az abortusz nem kellemes, de nem nehéz kibírni. Nekem is volt, igaz, nem 16 évesen. Akkor felelősen döntöttünk a férjemmel, és később sem bántam meg.

2013. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%

"Aki pedig az örökbe fogadást javasolja, az biztosan nem adott még örökbe egyetlen gyereket sem."

de bátran jelented ki... de tévedsz! 19 vagyok, három éve megszültem és örökbe adtam a fiamat, mivel nem voltak meg a lehetőségeim, hogy felneveljem őt.


"Egy egészséges érzelmű nő (..) nem tudja eldobni úgy, mint egy felesleges valamit"

Bocsáss meg, egy egészséges érzelmű nő nem tépeti ki magából magából a gyerekét, mint egy felesleges valamit!


Nem volt könnyű másra bízni, de tudom, hogy jól döntöttem! Ha szexuális életet él az ember, kötelessége a következményeire is gondolni! Én sem így tettem, tudom, hogy hibáztam.. de az én hibámért ne öljenek meg mást, pláne nem az én véremet!

Aki azt mondja, hogy "nincs meg a megfelelő körülmény ahhoz, hogy megszülhessem" csak önmagát áltatja.. az elmúlt évezredekben rengeteg gyerek született szegény családba, mégis ember lett belőlük! Én nem tudtam volna felnevelni, mert a szüleim elitták mindenüket, én meg inkább gyerekotthonba menekültem, egyszerűen nem lett volna hová tenni szegény porontyot. De most már kezdek megállni a lábamon. Sosem fogok Budán lakni, sőt talán márkás ruhákat sem fogok hordani soha, csak használt vagy kínai ruhát, de van párom, van egy lakásunk. Ide már beférne egy gyerek is, ahogy úton is van!:)

Szegények vagyunk, de nem nélkülözünk! A TV-ben meg a schorbert norbiék mondták, hogy ha kapnának csakúgy egy milliót, akkor bevállalnák a gyereket, de így nem tudnák eltartani... hát sajnálom őket nagyon..


Szóval bánom, hogy nem lehet velem a fiam, de tudom, hogy valahol jó helye van, nem pedig egy darab mócsingos húscafat valahol egy szemétdombon..

2013. márc. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Utsó, minden tiszteletem a tiéd!!! Ezt nagyon komolyan mondom! Végre egy ízig-vérig érett és bátor ember!

Mert igenis bátorság kell ahhoz, hogy valaki ki merje hordani a terhességét és egyáltalán nyílttá merje tenni! Sokan ezért választják az abortuszt, mert nem akarnak "szégyenben" maradni.

Hogy lehet egy gyermeket, egy életet szégyellni?! Bocsánat az offért. 16 éves voltam,mikor egy barátnőmnek lett abortusza ugyanennyi idősen, nem védekeztek. Előző este felhelyezték neki a tágítót, majd másnap műtét, hamar túl volt rajta. A tágító fájt egyedül. A tágító azért kell, hogy ne sérüljön a méhszáj. Lelkileg nagyon megviselte, a pasija természetesen sehol sem volt a műtét alatt, az anyja fogta a kezét, amikor magához tért.

Most már kötelező beszélgetésre menni az abortusz előtt, ahol elmondják a lehetőségeket. Majd ezután hagynak 3 nap döntést.

Én nem azért ítélkezem és vagyok szomorú, mert 16 éves vagy, hanem azért, mert úgy élsz nemi életet, hogy nem vállalod a következményét.

2013. márc. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A tágítás igen fájdalmas. A többi, a lelki része a dolognak...
2013. márc. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

Nekem is volt. Igaz, nem 16 évesen, és nem is azért mert nem tudtam volna felnevelni, hanem egy autoimmun betegség miatt. Mai napig nem hevertem ki, pedig tisztában voltam és vagyok is, hogy nem éltem volna túl a szülést.

A tágító volt a fájdalmas, de a lelki fájdalomtól üvöltöttem a kórházban.

De, ha olyan helyzetben lettem volna, hogy nem tudom felnevelni, akkor sem vetettem volna el. Attól annak a gyereknek még lehet gyönyörű élete, hogy más neveli fel.

Amikor én bent voltam, nem bírtam az idegeim miatt aludni éjszaka, és a saját szememmel láttam, amikor hajnalban a szülés indulásánál rohantak a nevelőszülők a szülőszobára. Nekik nem lehetett gyerekük, de láttam a boldogságot rajtuk, mennyire sokat jelent nekik ez.

Mindenkinek szíve joga eldönteni, de jól gondold meg melyik utat választod.

2013. márc. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
18%

"A gyerek szempontjából jobb, ha nem születik meg, mintha nyomorogna vagy nem rendes családi körülmények között nőne fel."

Tudod ez egy rohadt nagy csúsztatás. A gyereknek az a legjobb, ha élhet, nem pedig- ahogy előttem valaki írta-egy húscafat lesz egy szemétdombon. Az élet önmagában érték.

Sajnos a mai társadalom ezt nem fogadja el, ezért lehet kinyírni az öregeket, betegeket, magzatokat. Az élet eleje meg a vége le van sz.va, mert nekünk erős, egoista, termelő és fogyasztó marhák kellenek. Aki gyenge, vagy válságban van, netán beteg, az nem érdekes.

EGy abortuszon nem lehet csak úgy "túlesni." Egész életedre nyomot hagy benned, és ez rosszabb ám, mint az, hogy te szégyenben maradtál meg ilyenek, amivel a tizenéveseknek számolniuk kell. Nézd, annak a gyereknek kiválaszthatod a felnevelő szüleit, akiket a világ legboldogabb emberévé tehetsz, mert nekik nem adatott meg az a csoda, ami neked igen, hogy gyermeket tudjanak kihordani, hogy vér legyen a vérükből. ÉS ők genetikától függetlenül kimondják a gyerekedre az igent. Sőt, tovább megyek, később akár fel is veheted majd vele a kapcsolatot, nem hiszem, hogy gyűlölne azért, mert nem ölted meg.

Fiatal vagy még, gondolj meg mindent alaposan, tájékozódj.

Az idézett mondat írójának pedig ajánlom, hogy ennyi erővel menjen ki egy szegénytelepre, és lőjön agyon mindenkit, mert akkor ők ugye rossz életet élnek. Meg ha egy kis anyagi gondja lesz, lője főbe magát is. Sok sikert!

2013. márc. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

#9, ne csúsztass. Attól még, hogy az abortuszellenesek egyenlőségjelet tesznek egy embrió és egy élve megszületett ember közé, mert ők ezt így gondolják, attól még ott nincs egyenlőségjel, se jogilag, se közfelfogás szerint, sehogy, az abortusz nem egyenlő az emberöléssel, még illegális formájában se.

Egy nőnek ma, ha teherbe esik, joga van törvény szabta keretek között döntést hozni arról, hogy kihordja-e a terhességet, avagy megszakíttatja, még akkor is, ha ezzel a döntési lehetőséggel emberek egy csoportja nem ért egyet. Az ugyanis az ő privát magánügyük, a saját életüket természetesen élhetik a saját elveik szerint.

2013. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!