Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Betadine kúp bakteriális...

Betadine kúp bakteriális hüvelygyulladásra? Vélemények? Használtátok már?

Figyelt kérdés

Mielőtt ítélkeznétek, hogy menjek orvoshoz: 2 éve járok a problémámmal orvostól orvoshoz. Az utóbbi fél évben megállapodtam egynél, magán úton mentem hozzá, de ő sem tudott meggyógyítani. Ahogy vége a gyógyszernek, minden kezdődik elölről.

Azt írja makacs gyulladás esetén 2 hétig kell. Nem lesz az sok, nem szárít ki? Utána 5 napig lactofeel jó lesz? Vagy napi 2 kúp egy hétig? Ti hogy csináltátok?


2013. márc. 12. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A napi 2 kúpnak nem látom semmi értelmét. Vagy egész nap feküdnél 1 hétig? Nem tudom, hogy kiszárít-e, mert én még nem használtam, de valószínűleg utána 2x5 napig tartanék lactofeel kúrát, hogy tényleg helyre tudjon állni minden ott bent. Illetve kívülről is "kezelném" magam frezyderm intim segítséggel. Nekem gombás fertőzés idején vált be nagyon, azóta mindig van otthon.
2013. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne változtass az adagoláson. Mert nem igy van kitalálva. Azért kell napi egy mert assig fertőtlenít. Amikor annak elmúlik a hatása akor kel újra feltenni a következőt. A másik épp az okozhat gondot, akár komoylabb gyulladászt ha túl sokat teszel fel egyszerre. Én is annó 2 hétig dugogattam, (bakteriális fertőzésre) de szeritnem nem is 5 napig tartott utána a ph vissza állítás hanem tovább, de erre nem emlékszem pontosan. Viszont ha enniyre nem jó az ö kezelése akkor megint keress másik orvost mert ezekszeirnt nem jó a kezelés vagy nem a kiváltó okot kezeli. Én is váltottam ilyen miatt mert nem tudta kikezelni gombából. A második meg igen. Ha ciki ha nem ha macera az utána járás akkor is menj tovább csak neked lesz rossz ha nem gyógyulsz meg.
2013. márc. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy EGY orvost válassz ki, aki végig kezel és követei a történteket. Egyedül ez az esélyed a gyógyulásra. Van valami tényező, ami fenntartja a gyulladást, vagy egyszerűen újrafertőződsz! Ennek kellene utána járni.

A betadine amellett, hogy teljesen kiirtja a hüvelyflórát, egy látens pajzsmirigy betegségnél komoly fellobanást okozhat. Tehát csak akkor szabad használni, ha nálad egyértelműen kizárt a pajzsmirigy probléma. (sajnos sokáig tünetmentes, vagy tünetszegény is lehet)

Egy teljesen kiirtott hüvelyflórát visszaállítani nem lesz piskóta.

Én biztosan nem választanám ezt a módszert, hanem inkább az utánajárásnál maradnék és tényleg annál, hogy egy orvos lásson. Partnered van? Őt vizsgálta valaki?

2013. márc. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Múltkor nagyon megjártam, már büdösnek éreztem magam és fájt az alhasam. Elmentem az orvosomhoz és meg is szidott hogy előbb kellett volna jönnöm, mert ezt nem most szedtem össze.tényleg szarul voltam. Szóval 10 szemes hüvelytablettát írt fel nekem, Klion d volt a neve ha jól emlékszem, majd utána laktofeelt javasolt, szerencsére rendbe jöttem. Ez a betadine ha jól gondolom vény nélkül kapható igaz? Mert akkor annak nem sok értelme van. Igaza van annak aki azt mondta hogy válts dokit. A vény nélküli kúppal szerintem ilyen mértékű problémát mint a tied nem tudsz kezelni sikerrel. Én is próbálkoztam de nem sikerült ezektől meggyógyulnom.
2013. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem nagyon jó volt a petadine tabletta bakteriális fertőzésre, szóval igenis használ. Nem tudom vény nélküli-e nekem arra írta fel az orvos, de lehet van anélkül is.
2013. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 3.

ha figyelemmel olvastad volna, akkor benne van, hogy megállapodott egy magán orvosnál. de az sem tudta megoldani.

2013. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves előző. Figyelemmel szoktam olvasni, de ennek ellenére írom, hogy akkor is egy orvos kell, akihez többször visszamegy. Nem biztos, hogy a magán a legjobb mindig.
2013. márc. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Fél év alatt a magándokinál 11-szer voltam. Sajnos nem sikerült meggyógyulnom. A betadine vény nélkül kapható kifejezettem bv-re. Elvesztettem a hitem, ebben látok reményt. Tudom, hogy radikális, de eddig az ilyen-olyan kikevert krémek, kúpok, gyógyszerek hada mit sem segített, csak a rengeteg pénz ment el vele. Csinálok egy 14 napos kúrát, van itthon lactofeel-em, de fogok venni még egy csomagot és akkor a visszaállítás is 14 napos lesz.


Csak a b.kúppal nem tudom mit kell kezdeni. Elég az egy hetes vagy kell a 14 napos? Már nem olyan makacs a fertőzésem, mint anno, a tüneteim sokat mérséklődtek, de nem tűntek el teljesen, ezért a 14 napot picit soknak érzem, főleg amellett, hogy a leghosszabb kúráim az egy hetes lactofeellel voltak két hetesek.


Tanácsok?

2013. márc. 12. 16:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Tanácsok? Mire? Én a magam részéről leírtam eüsként ráadásul, felesleges volt.
2013. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!