Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves korban célszerű...

Hány éves korban célszerű elkezdeni nőgyógyászhoz járni?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, idáig nem volt bajom még nőgyógyászatilag, de azért gondolkodom rajta, hogy el kellene kezdeni járni, mert jobb az, ha biztosan minden rendben van-e. Hány éves kortól normális elkezdeni, ha eddig nem voltak bajaim?


Köszönöm szépen a válaszokat!


2013. márc. 18. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én 22 vagyok és még nem voltam. 18 éves kor után szerintem nem ártana, de mindig beparázok ha már majdnem elmegyek. Amúgy ha rendszeres nemi életet él valaki akkor főleg nem ártana. Amúgy nem tudom, már gondolkodtam rajta hogy milyen gáz lesz majd elmenni 2x évesen :S De most akkor sem merek csak így. Egyik ismerősöm 18 éves kora óta jár minden évben.
2013. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elhiszem :) Én sem merek elmenni :) Köszi a választ!!! :)
2013. márc. 18. 19:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 20 éves vagyok, most pár hete voltam először. Nagyon paráztam én is miatta, de végül csak rávettem magam, hogy elmenjek. Szerintem azért ilyenkor már célszerű legalább egy szűrővizsgálatra elmenni, biztos ami biztos alapon. Ja és ne félj, nem fog megenni a doki :)
2013. márc. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Nőgyógyászhoz akkor kell menni, ha


1. valami problémád van nőgyógyászatilag (nincs vérzés, van vérzés, de túl sok, fájdalmas vérzés stb. Ilyen módon én 16 éves koromban mentem először nőgyógyászhoz.


2. ha minden jól megy, egészséges vagy, akkor kell nőgyógyászhoz menni, ha szexuális kapcsolatot létesítesz a pároddal. Amíg szűz vagy, nem kell menni sehova. Sőt, ha már volt szexuális kapcsolatod, akkor sem kell menni nőgyógyászhoz, csak, ha


a. szeretnél fogamzásgátlót feliratni

b. a férfi akivel együtt voltál már más lánnyal is volt életében te előtted. Ugyanis ilyenkor szinte biztos, hogy valamit összeszedsz a férfitól, ha mást nem akkor a HPV-t, ami eleinte nem okoz tünetet, de évek elteltével kialakulhat belőle a méhnyakrák, szóval méhnyak szűrés javasolt, ha a pároddal nem ti voltatok és vagytok az elsők egymásnak. A többi nemi úton terjedő betegségről nem is beszélve. És tévedés, hogy a nemi betegség csak a prostiktól és a hajléktalanoktól vagy melegektől kapható el, bárki hordozhatja, aki olyannal van együtt, akivel nem az elsők egymásnak.


c.Akkor is szükséges felkeresni a nőgyógyászt, ha a pároddal gyermeket szeretnétek, vagy már alakul a kis jövevény a pocakban.


Egyéb esetben nőgyógyászt felkeresni teljesen felesleges. Mert egészséges vagy.

2013. márc. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

24 éves korodban illene elmenni egy szűrésre, ha addig nem volt még semmi problémád és nem élsz nemi életet.

Amúgy pedig a nemi élet megkezdése után, kb 1 évvel.

Ha annyira szégyenlős vagy, akkor próbálj meg női orvost keresni, hátha elötte nem annyira kínos neked.

2013. márc. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!