Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Viszket, ég, csíp, szúr és...

Viszket, ég, csíp, szúr és már nem tudom mit csináljak (? )

Figyelt kérdés

Február vége óta van valami lenti problémám. Először csak viszketett a csiklóm környékén, arra Canestent használtam, és így jobb lett. Majd, ha egy kisebb terpeszt csináltam már szúrt a hüvelynyílásnál. Most ott tartok hogy hol viszket, ég, csíp vagy szúr konkrétan mindenhol, és bármit kenek rá, csak az éppen aktuális rossz múlik el, de előjön a másik. Már nem tudom, mit csináljak, aludni sem tudok normálisan ezektől a tünetektől :( A nőgyógyász, amikor decemberben voltam nála (menzeszem 2 hónapig kimaradt) március végére adott volna időpontot. Azt lemondtam, mert közben megjött. Most valószínűleg legkorábban 1-2 hónap múlva tudna időpontot adni. A patikában pedig már sok krémet javasoltak, Canesten a viszketésre volt jó, Betadin az pár napig enyhítette a dolgokat, de aztán bármit használtam csak rosszabb lett. Nemrég megint megpróbáltam Canestennel enyhíteni a problémát, de nagyon mart és égetett. Iszonyatosan rossz :( Mit csináljak?

L/15



2013. márc. 25. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne 15 évesen kísérletezni kenőcsökkel. Ez orvost kíván. Valószínű hogy belső és külső gombás fertőzésed van ami már elég durva. Ezen már a kenőcsök nem igazán segítenek, sőt rontanak rajta mert az egészséges hüvely flórát meg teljesen kiirtottad magadból.

Meglep hogy 1-2 hónapra kapsz időpontot.. Én eddig mindig kaptam pár napon belül.. Sürgősen menj el orvoshoz.

2013. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem volt jó ötlet, de amikor hatott, akkor azt hittem jól kezelem, és elmúlik. De orvoshoz nem tudom, hogyan kéne elmennem, nem adnak előbb időpontot senkinek sem.. Egyszer voltam hasonló miatt, akkor azért veszekedett velem a doktornő, hogy minek jöttem el, "már úgyis csak 1 hónapig fog fájni". Ez így első nőgyógyászati vizsgálatként nem ad túlzottan nagy bizalmat, hogy forduljak megint orvoshoz..
2013. márc. 25. 20:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Canesten azért okozott ilyen maró égető érzést, mert nagyon el van hatalmasodva a gomba. Valószínű a hüvelyedet kell kezelni, nem csak kívülről. A maró érzés 1 nap után enyhül. Ez érdekes amit leírtál az orvossal kapcsolatban. Anyukádhoz fordulj segítségért, ő talán tud sürgősségi időpontot szerezni neked. Én sajnos nem tudom, hogy a szűzhártyád elég tág-e ahhoz, hogy feltegyél kúpot? Jó lenne ha egy másik dokit szereznétek.
2013. márc. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most anyukám kúpot vett, valahogy megbirkóztam tegnap vele, még 2x kéne estére beraknom, de napközben iszonyúan viszketett. Megpróbálok keresni egy másik orvos!
2013. márc. 25. 20:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg azért tér vissza,mert belül is kell kezelni. Arra a kúp jó lesz,de a tüneteidet nap közben a krémmel csökkentsd. Ha eljutottál orvoshoz,mert nem múlik el, Ő valószínűleg már gyógyszert fog írni.Ami mindenféle kúp és kencefice nélkül is hatásos. De utána figyelj rá,h helyreállítsd a hüvelyflórádat valamilyen tejsavas kúppal!
2013. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2013. márc. 25. 21:19
 7/7 anonim ***** válasza:
90%

"Honnan tudja, hogy a hüvelygyulladását gomba okozza?


Mellesleg csak gombából 3 féle, baktériumból és vírusszerű szervezetből 20-nál többféle okozhat fertőzést! Ezek más-más kezelést igényelnek. Történt kivizsgálás?


A canestenes ostoba tv reklámot be kellene tiltani, mert a nőket az orvoshoz menetel helyett egy 30 éves elavult gyógyszer használatára, öngyógyításra biztatják.


Mellesleg az elhanyagolt folyás méhszájsebet okozhat, ami már a méhnyakrák előszobája. A hüvelygyulladás kórokozói megbetegíthetik a húgyhólyagot, sőt akár a vesét is.


Tehát nem lehet félvállról venni!


Mielőbb menjen orvoshoz a szakszerű kezelés érdekében!


Nagyon vigyázzon a higiénére!


Üdvözlettel:


dr. Petróczi István"


[link]


Innen való az idézet. Ha baj van, nem otthon kell kísérletezgetni, hanem orvoshoz kell menni, mert csak ő tud biztosat mondani!!!

2013. márc. 26. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!