Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciki, hogy még nem voltam...

Ciki, hogy még nem voltam nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, de még soha nem voltam nőgyógyásznál. Nincs barátom (nem is volt még), és semmilyen panaszom sincs. Eddig azt gondoltam, semmi keresnivalóm sincs ott (igazából már a gondolatától is irtózom, hogy elmenjek), de mióta ezt a fórumot olvasom, ahol millió tinédzser teszi fel uezt a kérdést, elbizonytalanodtam. Tényleg nem értem, miért KELL elmenni indok nélkül, és miért írják olyan sokan, hogy "engem anyukám 14-16 évesen elvitt" (ok nélkül). Oké, szűrésre célszerű persze menni, nyilván majd lassacskán én is fogok, de azt nem értem, miért állnak olyan sokan úgy ehhez a kérdéshez, mintha valami kötelező dologról lenne szó, amin célszerű X éves kor alatt túlesni, mert később már ciki. Persze, egyszer gondolom, mindenki elkezdi, de miért válik az cikivé, aki ok híján csak bőven 20 éves kora fölött megy? (Ilyen alapon a fül-orr-gégészetre is beállíthatnék vizsgálatra, "egyszer el kell kezdeni"-alapon.)

Ti mit gondoltok erről?


2009. szept. 19. 15:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Nőgyógyászhoz nem azért jár az ember, hogy megfeleljen a ciki-nem ciki kérdés társadalmi elvárásainak, hanem a saját, jól felfogott érdekében. Nem csak akkor kell nőrdokihoz menni, ha van pasink, akkor is kell, ha nincs. 18 éves kor után évenként ajánlott rákszűrést végeztetni, ha van pasi, ha nincs. Úgyhogy kapd össze magad és menj el.
2009. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És menjek el tüdőszűrésre, mellrák-szűrésre, vérvételre, stb. is minden évben? ... Csak mert ez ugyanez a kategória, a fentebbi hármat mégsem "nyomják" annyira, mint a nőgyógyászt. (Azt hiszem, tüdőszűrésen körbe is röhögnének, ha 23 évesen odaállítanék szűrés miatt...)
2009. szept. 19. 15:34
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt csak hiszed, hogy körberöhögnének. megsúgom ugyanis, hogy ha állandó munkahelyed lenne, hatóságilag kötelező lenne rajta megjelenned és ha nem mennél el, megbüntetnének. igen, ezekre a szűrővizsgálatokra évente el kéne menni. szerinted 23 évesen nem lehet tüdő/mell/méhnyakrákod? komolyabban kéne venned ezeket.
2009. szept. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utolsónak: de a végletek sem jók... Épp nem rég olvastam a mellrákszűrésről is, hogy nem jó a rendszeres ellenőrzés sem, mert a mamográfia során is sugárzás éri a mellet. Amúgy meg: egy bizonyos kor fölött jönnek csak a "behívók" a szűrésekre is.

De a kérdésem nem is erre irányult. Az továbbra sem világos, hogy miért űznek egyesek már tizenévesen "sportot" abból, hogy nőgyógyászhoz rohangálnak vagy elcipelik az alig serdülő lányukat. Hány kérdés van, ami arról szól, hogy "anyukám nőgyógyszhoz akar vinni, megmondja-e neki az orvos, hogy voltam már fiúval,stb.". Én tényleg csak azt nem értem, hogy egyes szülők miért éppen ezt a területet favorizálják? Ilyen alapon cipelhetnék mellrákszűrésre is a gyereket, de érdekes módon ilyenről nem olvasni.

Mintha valami új, hülye divat lenne kialakulóban...

(És még mielőtt vki leharapná a fejem: én az ok NÉLKÜLI vizsgálatoktól megyek a falra, amik a "Már ideje elmenni."-alapon történnek... De mégis miért lenne ideje??? 18 éves kor alatt még a szűrésre sem lehet fogni.)

2009. szept. 19. 16:55
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem úgy volt normális, hogy miután elvesztettem a szüzességem, és lett állandó partnerem, elmentem orvoshoz. 16 és fél éves voltam. Képzeld, nem haltam bele. Utána volt, hogy betegség miatt (hüvelygomba, nemi herpesz) kellett elmennem, de azt is kibírtam. (Magándokihoz jártam, a cytológiai vizsgálat 5000, a többi 3000 volt). Elég fura felfogásod van.

Miért irtózol attól a helytől? Nekem anyukám azt mondta, hogy utálni fogok odajárni. Hidd el, senki nem harap. (Mellesleg ha még nem volt szexuális kapcsolatot, akkor a doki nem fogja "annyira" leharapni a fejed)

19L

2009. szept. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az továbbra sem világos, hogy miért űznek egyesek már tizenévesen "sportot" abból, hogy nőgyógyászhoz rohangálnak vagy elcipelik az alig serdülő lányukat."


Ennek valóban semmi értelme. Talán azért viszik el, mert úgyis tudják, hogy előbb utóbb összefekszenek mindenféle sráccal, és akkor adódhatnak problémák. Legalább fel lesz készülve, hogy hova kell menni meg mit csinálnak.

2009. szept. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti válaszadó! Neked állandó partnered volt, később pedig betegséged... A kérdés nem az ilyen "látogatásra" vonatkozott. Egyébként ha problémám lenne, elmennék, és egy bizonyos kor fölött szűrésre is fogok járni, de nem tudom, most miért kellene mennem és egyáltalán, mit mondanék?: "Itt vagyok, nincs panaszom, nem élek párkapcsolatban, és még nem is éltem, de azért vizsgálj meg!" ?

Nem tudom, ez vhogy olyan furi. De egyben persze frusztrál is, hogy már mindenki túlesett ezen tizenévesen (bár az okát sokaknál máig nem értem), én pedig nem... A nyomást érzem a társadalom részéről (mint a válaszok is mutatják - az utolsótól eltekintve, neki köszönöm, hogy a kérdésre válaszolt), de a miértet továbbra sem.

2009. szept. 19. 18:26
 8/13 anonim ***** válasza:

"egy bizonyos kor fölött szűrésre is fogok járni"


Nem korhoz van kötve a rákszűrés!!! Én pl már 16évesen voltam rákszűrésen és évente is ezt teszem.

2009. szept. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
És minden más szűrésre is elmész? ... Másrészt, ha esetleg élsz nemi életet, az más tészta - szűrés szempontjából is. Akkor sztem is indokolt.
2009. szept. 20. 09:29
 10/13 anonim válasza:

Szia! Szerintem ez nagy hanyagságra vall, hogy 23 éves létedre nem voltál még nőgyógyásznál. Addig ok, hogy nincs semmiféle panaszod és nincs barátod, nem is volt, magyarul szűz vagy...de akkor is. Nagyon sok betegség csendesen, tünetmentesen zajlik, majd csak akkor vehető észre mikor már nagy a baj. Lehet, hogy te nem érzel semmiféle negatív dolgot, de nem látsz bele a szervezetdbe, hogy ott mi történik.

Egy egyszerű példa: "A méhnyakrák nyolc-tíz év alatt alakul ki, s ha a nők legalább három évente részt vennének a betegségmegelőző szűrővizsgálatokon, akkor a korai stádiumban az érintettek százszázalékosan gyógyíthatók lennének."

Ennyi szerettem volna hozzáfűzni!

2009. szept. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!