Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ciki, hogy még nem voltam...

Ciki, hogy még nem voltam nőgyógyásznál?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, de még soha nem voltam nőgyógyásznál. Nincs barátom (nem is volt még), és semmilyen panaszom sincs. Eddig azt gondoltam, semmi keresnivalóm sincs ott (igazából már a gondolatától is irtózom, hogy elmenjek), de mióta ezt a fórumot olvasom, ahol millió tinédzser teszi fel uezt a kérdést, elbizonytalanodtam. Tényleg nem értem, miért KELL elmenni indok nélkül, és miért írják olyan sokan, hogy "engem anyukám 14-16 évesen elvitt" (ok nélkül). Oké, szűrésre célszerű persze menni, nyilván majd lassacskán én is fogok, de azt nem értem, miért állnak olyan sokan úgy ehhez a kérdéshez, mintha valami kötelező dologról lenne szó, amin célszerű X éves kor alatt túlesni, mert később már ciki. Persze, egyszer gondolom, mindenki elkezdi, de miért válik az cikivé, aki ok híján csak bőven 20 éves kora fölött megy? (Ilyen alapon a fül-orr-gégészetre is beállíthatnék vizsgálatra, "egyszer el kell kezdeni"-alapon.)

Ti mit gondoltok erről?


2009. szept. 19. 15:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
nekem lett volna rá okom h elmenjek 18 alatt, mert félévente egyszer jött meg... anyum nem akart elvinni mert őt anno szétkísérletezték hormonokkal mert nem jött neki meg 16 éves koráig...és nem akarta h velem is ez legyen. és most 18 évesen kiderült h pcos vagyok... elég nagy trauma, mert lehet majd nem lehet babám, gyógyszerrel tudom beállítani a mensim, és asszem a gyógyszer hatására sok kis ciszta mintha ki akarna ürülni tisztaságit kell viselnem mindennap mert hülye folyásom van :S na mindegy, ez egyéni probléma, az biztos hogy ha visszacsinálhatnám tuti elmentem volna már 16 évesen is, hiába veszítettem el most csak a szüzességem... és alapba ajánlják hogy 14 éves kor felett el kellene menni, de még így is sokan későn mennek.
2009. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia!Nem akarlak megsérteni,de valójába neked lelki problémájaid vannak!Azt,hogy egy anya mikor viszi el a lányát nőgyógyászhoz,az nem sport,hanem szülői felellősség!Azt,hogy minek mikor van ideje,azt mindenki maga dönti el.Ha nem akarsz, nem kell orvoshoz menni,majd csak akkor ha fáj, mert már akkor itt az ideje!Gondolom elég sebezhető vagy(ezt nem rossz szándékkal írom),mert ha 23évesen még nem éltél nemi életet,akkor annak valami oka van,és ezt te tudod a legjobban,hogy mi!Gondolom az eléggé aggaszt, hogy még szűz vagy, és szinte rettegsz a nőgyógyásztól! Ne aggódj, nem fogja elvenni a szüzességed,feltéve ha nem 40 évesen akarsz először dokihoz menni!
2009. szept. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Az az érzésem, hogy te megerősítést vársz arra a tézisedre, hogy nőgyógyászhoz járkálni valamiféle hasztalan úri divat. Nyilván ezért nem tetszett a válaszom (első voltam). Leírtam neked feketén fehéren, hogy nőgyógyészhoz nem csak akkor járunk, ha van szexuális életünk, a nemi betegségek, ciklusproblémák, ne adj isten a méhnyakrák (humán pappiloma vírus) azokban is ott lehet látensen, akikben még sose járt f.sz (bocs a megfogalmazásért). te erre kijelentetted, hogy ez fölösleges, semmi értelme nődokihoz járogatni. most erre mit mondjunk? te már eleve eldöntötted, hogy NEM mész el oda. ha nem jelensz meg rendszeresen szűrővizsgálaton, magad alatt vágod a fát.
2009. szept. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!