Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menyi a megengedett/normál,...

Menyi a megengedett/normál, ha késik a menstruáció? Ugyértem mennyi idő után van baj, ha nem jön meg? 1-2-3 hét?

Figyelt kérdés
2009. szept. 20. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
A múltkor nekem egyik hónapban teljesen kimaradt. Felhívtam a dokimat, hogy lehet-e ez baj, azt mondta, hogyha a következő időben megjön, akkor ne foglalkozzak vele, de ha az is késik, akkor már orvos. Tudtam, hogy terhes tuti nem lehet, úgy azért más lenne a helyzet.
2009. szept. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát szerintem 1 hét csúszás az, ami belefér. És akkor vagy kb a 35.napnál, ha 28 naposak a ciklusaid.


Persze nem írtad, hogy hány éves vagy. Ha még csak pár éve menstruálsz, vagy nem állt be rendesen, akkor teljesen normális, ha késik/kimarad.


Viszont ha beállt már és élsz szexuális életet, akkor nem igazán jó jel ha késik...


Ha beteg vagy/voltál és antibiotikumot szedtél, akkor attól is késhet valamennyit.


Ha 2-3 hetet késik és már beállt, akkor nemárt felhívni a dokit vagy elmenni hozzá és majd megmondja hogy van-e valami oka.


De amúgy senki szervezete sem atomóra, bármelyik egészséges, beállt ciklusú nőnek lehet ritkán késése vagy kimaradása.

2009. szept. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8 hét után már gyanús, hogy van valami...
2009. szept. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.17 éves vagyok.Élek szexuális életet kb 1 hója nem vok szüz múlthóba 20.napra jött meg/az első együtlét után volt ez/ most meg már ma van a 26.napja,és volt olyan pl hogy gumi nélkül csináltuk a legelején majd utána persze pár perc elteltével védekeztünk,de ne m tudom,nem akarok ideges leni az is késleltetheti,de..kicsit agaszt,jah igen elégé meg voltam fázva e hónapban de gyógyszert nem szedtem,iletve herbáliás,természetes "gyógyszereket",tudjátok nem szó szerint gyógyszer,de..mégis kikúráltam vele magam..még 1x köszike mindenkinek hogy válaszolt
2009. szept. 20. 11:18
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

"gumi nélkül csináltuk a legelején majd utána persze pár perc elteltével védekeztünk"


Pár perc elteltével? Az jó... Hajrá felelős gondolkodás... Ha van rá esély, hogy terhes vagy, márpedig így van, akkor csinálj egy tesztet a kimaradt mensid után pár nappal. És legközelebb ne pár perc elteltével védekezzetek, bár a fiatal szülőségnek is vannak előnyei...

2009. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!